pátek 11. listopadu 2016

Blondýna a kroužkované krasavice...

...moje babička byla žena z lidu, takže si mohla dovolit pravit... Kdo se bojí, sere v síni...
Dlouho byla blondýna masírována, masírována, až podlehla a objednala se na párty s krvelačnými pijavicemi. Mnoho jsem četla, co tato stvoření dokážou a nakonec jsem se rozhodla to zkusit, vždy je to buď a nebo. Od útlého mládí mé nohy hyzdí provazce křečových žil, byla jsem celkem na třech operacích a podstoupila zhruba na padesát sklerotizací, takže každá maličká naděje se počítá.
Ráno jsem vstávala s pocitem, že na hirudoterapii skutečně nepůjdu, co kdyby mi nohu zachvátilo cokoliv jiného, co tam ještě nemám...prostě blondýna se naprosto obyčejně bála. ...no jo, jenže když to nezkusím...tisíc a jeden protichůdný pocit a tak jsem šla.


....někdo otevírá svatomartinské víno, já si odkládám kalhoty a seznamuji se s partou děvčat, jenž mi bude ožírat nohy, sát krev a podílet se na mém uzdravení. Nejprve první pionýrka...je mimo, právě jí vytáhli z ledničky...asi jí nechutnám, ale tři dny jsem si poctivě nenatírala nohy tělovým mlékem, ani jsem nepoužívala oblíbený Chanel, nemají to rády.
Ale jo, přicucla se... světe div se, nebolí to, neštítím se, není mi to odporné....souhlasím s další pijavicí. Jooo, tak ta byla rychlejší, čilejší a natěšenější, okamžitě se přisála a začala se slastně vlnit... druhá pionýrka nasává mou krev a velice jí chutná, rychle zvětšuje její tělo pod tlakem mé krve...


...po 35 minutách odpadá první spokojená a nalitá pijavice, po dalších 35minutách se se mnou loučí i druhá. Mám nohy zabalené do hygienických vložek, k žádnému velkému krvácení nedochází, citím se jako kdybych byla na pedikuře, nikoliv na přikládání pijavic. Paní asistentka ukončuje život mých násusek ve skleničce octa a já odcházím.
Jo, blondýna to dala, dala to na poprvé a jde do toho znova, strach a nepříjemné pocity jsou mimo mísu...


.....a proč jsem do toho všeho vůbec šla...jednak ze zvědavosti, jednak jsem chtěla zkusit, co se mnou udělá ten pocit a jednak ...pijavice mi do organismu pustila na na 110 (!) velice účinných léčebných enzymů! Působí na celý organismus!
Mezi nimi dominuje hirudin - látka podobná heparinu, která dokáže ředit krev. Jsou tu i komponenty s antibiotickými účinky, antihistaminika (blokující účinek alergie) a spousta dalších bioaktivních látek. Detoxikují organismus, zvyšují imunitu, vylepšují vitalitu, zlepšují cirkulaci krve, kterou i čistí… vypisovat, kolik onemocnění lze touto terapií podpořit při léčbě, by byl hodně dlouhý seznam...příroda dostala za pijavice jedničku s hvězdičkou už dávno, jen jsme si museli na jejich návrat maličko počkat.
Blondýna ráno hysterčila, v poledne byla za hrdinu a na večer má za sebou takový malý restart...necháme se překvapit, co to bude příště....

43 komentářů:

 1. Simčo, hodně mě zajímá vliv těch kroužkovaných krasavic na křečovky. Také si tu nádheru nosím a pokud by dokázaly to, co u mě sklerotizace dokázala jenom na čas, asi bych se také nechávala vysávat   

  OdpovědětVymazat
 2. Netušila jsem, že se tato prastará metoda stále používá. Asi je účinná. Simco, preji, aby tohle nasávání pijavic ulevilo tvým potížím.

  OdpovědětVymazat
 3. Moc mě láká tohle vyzkoušet, také mám problém s křečovými žilami...

  OdpovědětVymazat
 4. Tak nejdříve jsem četla, že babička byla ženou z Lidlu... A pak jsem vyslovila "Fuj!" A fujavej pocit jsem měla při čtení celého článku a prohlížení fotografií, ale asi se ho budu muset zbavit, jestli říkáš, že je to dobré na žíly! Já se takhle v 18 složila u doktora, když mi řekl, že se jich nikdy nezbavím a po porodu, že to bude ještě o dost horší...jo, uměl podpořit Takže jednou, až bude nejhůř, tak to taky půjdu zkusit, na tvé doporučení :-p

  OdpovědětVymazat
 5. Tak do toho bych šla, Simčo, tyhle pijavice by mi ani trochu nevadily, na rozdíl od lidských.

  OdpovědětVymazat
 6. Jsou to fakt krasavice. Šikulky léčivý. A voni je strkaj do ledničky a nakonec zabijou!

  OdpovědětVymazat
 7. Asi to není tak hrozné, jak se zdá... ale nešla bych do toho

  OdpovědětVymazat
 8. Šmankoté, to je na mě, takhle večer, pořádně silný kafe... asi z toho neusnu . Už teď jsem zvědavá na výsledky.

  OdpovědětVymazat
 9. Nemyslím,že bych to zvládla-i když bych to potřebovala-na mě platí to,co říkala Tvá babička Bohatě mi stačilo,podívat se na obrázky.

  OdpovědětVymazat
 10. Simčo, já četla nadpis a říkala jsem si, že by si Simča pořídila slepice      No pijavice mi moc jako krasavice nepříjdou, ale kdyby to mělo pomoci, asi bych do toho šla   

  OdpovědětVymazat
 11. [1]: Evi, já jsem zažila tolik nepříjemných sklerotizací včetně vypouštění hematomu, kdy jsem se bolestí pomočila a to se domnívám, že vydržím hodně a mám práh bolestivosti hodně vycvičený. Na některých částech lýtka už mi ani nerostou chlupy, já jsem sklerotizace vzdala.

  OdpovědětVymazat
 12. [2]: Maruško, dnešní úchylná a sebestředná doba těmto středověkým metodám nahrává. Vracíme se k přírodě a jsme nuceni přírodu poslouchat.

  OdpovědětVymazat
 13. [3]:Tak to zkus, celkem mě ten pocit překvapil, vlastně mě to parazitování nijak nebolelo, bylo to o překonání sebe a moc jsem se nemusela snažit.

  OdpovědětVymazat
 14. [4]:Moje babička zemřela před 40lety, tudíž o nějakém Lidlu se v té době nikomu ani nezdálo, chodila nakupovat do konzumu a byla ráda, že byla ráda, byla to skutečně hodně zemitá žena.

  OdpovědětVymazat
 15. [5]: Haničko, ráno jsem vstala s faktem, že jsem posraná až na zádech a nikam nejdu, fakt jsem se bála. Pak jsem to nějak překonala a opravdu, jsem překvapená, že to nic nebylo, že to nebylo nijak odpudivé, nijak mě to nebolelo a ani jsem se toho neštítila.

  OdpovědětVymazat
 16. [6]: Mají je  různě, asi podle počasí a teploty, ty moje měli v lednici.

  OdpovědětVymazat
 17. [7]: Není to hrozné vůbec, jen ten pocit je zvláštní, jsou na světě horší pocity

  OdpovědětVymazat
 18. [9]: Evi, také si myslím, že na toto nelze chodit, pokud to člověk nechce a necítí, určitě bych do toho v tomto případě nešla, je to kontraproduktivní a zbytečné

  OdpovědětVymazat
 19. [10]: Zdendíku, tak slepice mi skutečně nehrozí, je kolem toho neskutečná práce a já mám zábavy skutečně dost

  OdpovědětVymazat
 20. Ahoj Simi, jsi dobrá já bych do toho šla křečáky zatím nemám, ale kvůli krvi bych to zkusila Počkám na výsledek a uvidím

  OdpovědětVymazat
 21. Simčo, dík za reportáž. Neznám osobně nikoho, kdo by toto podstoupil. Tak jsi mne s tím seznámila. Naštěstí takové potíže nemám, tak nebudu muset zatím řešit. Kdyby to pomáhalo, proč ne, v nouzi člověk dělá vše.

  OdpovědětVymazat
 22. [15]: V tom jsi opravdu dobrá, Simi, překonat strach, to každý nedokáže.

  OdpovědětVymazat
 23. Šla bych do toho hned, kdybych věděla, že to pomůže.

  OdpovědětVymazat
 24. [11]: Simčo, asi před třemi lety jsem měla také operaci zaplacenou, už jsem ležela na pokoji, domlouvala s anesteziologem způsob narkózy a současně ještě měření tlaku. Najednou se objevil pan doktor, který operaci měl provádět a řekl, že z důvodu příliš vysokého tlaku (vždycky jsem měla nízký) do toho nejde. Ne, že by nedokázal při operaci tlak snížit, ale vzhledem k poměrně vyšší ceně operace by případné nežádoucí jizvičky, způsobené právě tím vysokým tlakem mohly být příčinou stížností nebo podáním žaloby.   Pro dobré jméno své kliniky nechtěl riskovat. Tak jsem se zase převlékla a jela domů. Brala jsem to jako znamení, že se na to mám vyprdnout, a tak si ty křečovky nosím dál

  OdpovědětVymazat
 25. Já bych as nepřežil to že by se mi na kuži přilepil divně vypadající nechutný hnusný živočich a začal mně jíst. V tomhle tě obdivuju. Já bych to nezvládl. Zvědavost je skvělá vlastnost člověka. Jsem rád že si to zkusila a dokonce pro nás ostatní zdokumentovala. Zajímalo by mně jestli když budou sát krev fetáku jestli by taky začali být závislí na krvi.    Takhle by mohl začínat horror.

  OdpovědětVymazat
 26. [20]: To není jen o křečácích, hodně na to dochází lidé s migrénami a spoustou jiných potíží

  OdpovědětVymazat
 27. [23]:Haničko, já bych byla střízlivá, mám v životě daleko větší  " strachy ", vždycky když napíšu nějaký ten svůj příběh, říkám si, bože, když si přežila tohle, musíš přežít všechno   

  OdpovědětVymazat
 28. [24]: To ukáže čas, nechám se překvapit, byla bych ráda, jediné co vím, zvládám to psychicky i fyzicky, dlouho mi to nekrvácelo, spíš bych to hodnotila, že podle článků na netu, skoro vůbec. TEď jen , jak se zahojí ty rány

  OdpovědětVymazat
 29. [25]: No tak to je příběh, pane jo.

  OdpovědětVymazat
 30. [26]: No Ty jsi zlatíčko, ony to holky nestihnou se zhulit, pokud si je feťáci doma nepřikládají sami     

  OdpovědětVymazat
 31. [27]: Dídí, Ty do mě básní       , já do Tebe krásným nedělním pozdravem     

  OdpovědětVymazat
 32. Tak jsem zase o něco moudřejší. Naštěstí křečáky nemám, takže o téhle metodě jsem nic nevěděla

  OdpovědětVymazat
 33. [29]: Takže na tom rčení "co tě nezabije, ..." asi přece jenom něco bude, Simonko.

  OdpovědětVymazat
 34. Hele blondýno, ty jsi holka odvážná. Já bych se asi posrala v tý síni. Slyším o téhle metodě prvně, tak jsem zvědavá, jaký bude výsledek.

  OdpovědětVymazat
 35. Cérko odvážná, ty si u mě zase stoupla v ceně Já bych se z toho po... Ty mrchy zelené nesnáším Vzpomínám si, když jsem byla malá měli jsme jich plno v potoce, kde jsme si hrávali, jednou jsem ji vytáhla z vody v domnění, že je to zelené sklíčko Když pršelo, ty potvory hnusné vylézaly z potoka a promenádovaly se po cestě a to byla chvíle kdy nastoupila naše banda a solili jsme je, ty mrchy se kroutily, brrr Ty Tvoje skončily v octu Jsi fakt dobrá, hlavně aby to pomohlo

  OdpovědětVymazat
 36. Simonko, klobouk dolů Pijavice se začaly používat ve zdravotnictví ČR v posledním desetiletí. V cizině se používají  ( stejně tak malé rybičky ve vodě) běžně. Já se takových potvor štítím, i mořských . Začnu o tom přemýšlet Musíš tam chodit pravidelně ? také mě zaujala účinnost na migrény. Proberu to s doktorkou.

  OdpovědětVymazat
 37. netušila jsem, že to v dnešní době ještě jde, jsi fakt hustá, a omluvenku rozhodně na hlavě nemáš

  OdpovědětVymazat
 38. [16]: Jo, já to chápu, ale nemůžou je pak sakra pustit na svobodu?     

  OdpovědětVymazat
 39. Promiň,ale tohle jsem neměla číst,natož vidět Není mi z toho dobře.Pokud se ke mně přiblíží někdo s pijavicí v ruce zachvátí mě panika a hysterie a to nekecám.Stalo se.

  OdpovědětVymazat

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE.