pátek 22. června 2018

Doba velkého třesku ? ...

... nebo netřesku ?

Nedávno jsem v televizním zpravodajství vyslechla zajímavou reportáž. Pěstitelka brambor a zelí / nikoliv komerční, jen kamarádka Přemka Podlahy, potažmo Ládi Hrušky / vyměnila tyto tradiční české plodiny za kaktusy. Její jižně situovaná zahrada s minimem srážek a bez studny si o to prostě řekla. Z typicky české zahrady, alespoň podle fotek předložených, se stala netypická, ovšem velice přitažlivá a citlivě osazená krajinka, která pro nás není moc charakteristická.
Ale máme si zvykat, díky mírným zimám a horkým létům bez srážek toto nebude v budoucnu nic neobvyklého.
Procházela jsem svou jižně situovanou zahradu a letošní nadprodukce květů netřesků asi bude do dalších let standardní jev.
Přeji vám kouzelné léto, plné květů, pohody a hlavně, neklesejte na mysli, když vám astry sežerou housenky, netřesky nikomu nechutnají, udělají parádu a budou to rostliny budoucnosti, nepotřebují vodu.
Krásný víkend přeje blondýna.
28 komentářů:

 1. Blondýnko, krásné fotografie. Moc hezky Ti netřesky kvetou.

  OdpovědětVymazat
 2. Odporučuji opuncii (Nopál) - plod ose konzumuje syrový, všelijak upravovaný; v podobě džusů; alkoholických nápojů; džemů (melcocha, queso de tuna, miel de tuna); přidává se do různých cukrovinek, do čajových směsí nebo se z něj vyrábí tekuté sladidlo. ze sušené mleté opuncie se peče nopálový chleba, vhodný při dietách.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak je vidět, že ty už si ale taky začala, a daleko dřív . Sukulentní rostliny jsou rostliny budoucnosti. Lomikameny a netřesky jsou dobrá volba, a když si k nim vybereš ještě opuncie které mohou být celoročně na záhoně tak má člověk hned o kus zahrady postaráno. případně se začít zajímat o rostliny pouštní, tam člověk bude mít jistotu že jim nebudou vadit ani mrazy!

  OdpovědětVymazat
 4. Blondýnko, nádherné fotky. Měj pěkný víkend.

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Simí, evidentně jsi napřed. Páč na "sukulenty" to tu má být až za 30 let...

  OdpovědětVymazat
 6. Pěkně se nám předvedly - rostliny pouští. První pionýři v zahrádkách, ne u tebe, ty už je u sebe testuješ pěkné roky, co vím. Kvetou jako o život. Užij si pěkný víkend mezi svými trendy sukulenty

  OdpovědětVymazat
 7. myslím že změna počasí obecně proběhne protože planeta Země je tuším ve fázi kdy jde jiné fáze kde bude klima jiné....ono se to prý mění po nějaké dlouhé době ale dokument jsem viděla kdysi tak už si to moc nepamatuji

  OdpovědětVymazat
 8. A proč mi můj jediný netřesk uschnul?

  OdpovědětVymazat
 9. Vždycky jsem krásu netřesků obdivovala, ale nejvíce miluji kaktusy

  OdpovědětVymazat
 10. Blondýnko, to je ti taková krása, až srdíčko plesá, jako v botazahradě!

  OdpovědětVymazat
 11. Že jednou budu muset dětem navařit knedlo, netřesk, vepřo a nebo řízek s kaktusem...z toho je mi teda ouzko!

  OdpovědětVymazat
 12. Nějaké netřesky na zahradě také mám, ale tohle je vážně paráda. Krásný víkend   

  OdpovědětVymazat
 13. Simčo, nádhera. Kochám se. Úžasně se jim u tebe daří.

  OdpovědětVymazat
 14. Netřesky jak vymalované. Ty moje takové nejsou, asi zatím vyčkávají .

  OdpovědětVymazat
 15. Simi, miluji netřesky. Takhle krásně mi nekvetou. Nevím, zda je to zemí, umístěním nebo zálivkou. Prosím, jak často zaleváš?

  OdpovědětVymazat
 16. Příroda si vždy nějak poradí a pokud nastane nějaká nerovnováha, měli by se nad tím zamyslet hlavně lidé a změnit svůj přístup ke všemu živému.

  OdpovědětVymazat
 17. Moc krásné a do sucha velmi skvělá volba.

  OdpovědětVymazat
 18. Pěkně ti kvetou. Já mám jeden na balkoně a kupodivu občas také vykvete Hezký víkend Simi.

  OdpovědětVymazat
 19. Netřesky mám taky moc ráda, zrovna dnes jsem koukala,že mi taky jeden kvete    Škoda, že pak zahyne....

  OdpovědětVymazat
 20. Metlou začínajících úspěšných internetových spisovatelů je mírně omezený ale o to více ambiciozní mladý muž ve funkci admina, který nechce mít v práci problémy...

  OdpovědětVymazat
 21. Simčo, to je nádhera, máš je krásně seskupené. Já jich také pár mám a už nakvétají, ale asi je budu muset namnožit i do záhonů. Vypadají tam nádherně.

  OdpovědětVymazat
 22. Simčo,  netřesky máš krásné.  A tolik květů, to jsem pohromadě ještě neviděla. Jen nevím, proč to příroda zařídila tak, že netřesk po květu zajde, nepřežije. Je to škoda.....ale u tebe se koukám rozrůstají krásně,  tak jen uvolní místo dalším.

  OdpovědětVymazat
 23. Nádherné fotky, Simi! Kochám se, neb mám netřesky moc ráda a už dlouho. Ještě z dob, kdy i pršelo :o) Ale dnes u nás tedy prší!

  OdpovědětVymazat
 24. Teda ty jsou krásné. Pastva pro oči

  OdpovědětVymazat
 25. Mně tedy ještě jaksi neráčily kvést

  OdpovědětVymazat
 26. Jj. "Chlupatý kaktus má tak rád, to je můj chlupatý kamarád ..."

  OdpovědětVymazat

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE.