pondělí 15. května 2017

Spokojený Ferda...

Když jsme začínali, byly 4 st. Když jsme končili, bylo 24st. První den jsme se ohřívali vařícím čajem, poslední den chladili studenou vodou. Jediný, komu to bylo úplně jedno, byl náš žabák Ferda.
Ferdu, jsem si koupila s jezírkem a je to můj osobní barometr jezírkové pohody. Když je voda v jezírku na pohodu, žabák si odpočívá a rochní v leknínech, v momentě vysoké koncentrace škodlivin, Ferda zvedne kotvy a přestěhuje se.
Během rekonstrukce se permanentně dožadoval vstupu do jezírka. Pravidelně jsme ho donášeli do lesa, v hodinových intervalech se vracel. Všichni s ním měli svatou trpělivost, žabák skákal do svařované folie, mezi metrákové kameny, prostě dožadoval se vstupu.
Je hotovo. Jsem spokojená, jsem šťastná, protože je to přesně tak, jak jsem si to vysnila. Stálo mě to mnoho sil, jak fyzických, protože kameny jsem si musela ošéfovat, tak psychických.
Zadařilo se. Ferda byl první, kdo jezírko okusil a příště vám dodám jeho spokojené selfie.


22 komentářů:

 1. Vypadá to krásně, zajímavě. Bude líp sloužit a v zimě budeš mít míň starostí. Na Ferdu si ráda počkám, asi to nebude dlouho trvat a uvidím ho. Zatím pozdravuju tebe, pracovníky obnovy a Ferdu extra

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné, vychytané, kouzelné! Sice jsem závistí celá zelená, ale velmi ti to potěšení a radost přeji Na Ferdu se těším!

  OdpovědětVymazat
 3. Jéé Simi, tak to je supr No paráda, rybičky spokojené, Ty taky a Ferda určitě, když měl vše pod kontrolou

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné jezírko. Mám ráda vodu (jsme doma všichni vodní znamení) a jezírko máme už několik let - teď se chystáme, že ho zvětšíme až k pergole. Díky za inspiraci, to tvoje je překrásné a těším se na Ferdu (musím se podívat, zda máme letos žabičky i my), vloni jich bylo devět a docela se shodly. Hezké dny. Zuzana

  OdpovědětVymazat
 5. Precizní práce, nedivím se, že Ferda se těší do nově rekonstruovaného rodinného domku. rybičky už na něj čekají.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je, cérko, paráda a rybičkám se v novém bytě líbí Na žabáka jsem zvědavá, vidíš jak je Ti věrný, když se pořád vracel, co kdyby si ho zkusila políbit za pokus to stojí, né? Príma nový týden a smekám před Tebou a tvou prací   

  OdpovědětVymazat
 7. Simi, tak to je nádhera - ty kameny, jsi sama natahala? Prosím více fotek

  OdpovědětVymazat
 8. Já ti závidím tu tvoji rozhodnost a cílevědomost. Máš nádhernou zahradu a úžasné jezírko. Jsi strašně šikovná, že si to dokážeš tak ošéfovat Já si s tou mojí zahradou nevím rady. Potřebovala bych nějakého architekta, s kterým bych probrala moje návrhy a zahradníka, který by mi ukázal jak na to Jo, a těším se na žabáka.

  OdpovědětVymazat
 9. Jsi borec, Simi, můžeš být spokojená, jezírko je úžasné.

  OdpovědětVymazat
 10. Rekonstrukce jezírka byla rozsáhlá, jenom těch kamenů, co bylo potřeba nanosit a naaranžovat, ale zvládli jste to bezvadně. Jezírko je opravdu moc pěkné   

  OdpovědětVymazat
 11. [1]: Ano, v zimě už budu mít svatý pokoj a oni bez problémů přežijí

  OdpovědětVymazat
 12. [6]: Děkuji za obrovský kompliment na kotáry.

  OdpovědětVymazat
 13. [13]: Dí,pan domácí si své vybojoval, komu čest, tomu čest, byl za své bydliště rozhodnut položit svůj krátký život       

  OdpovědětVymazat
 14. [14]: No co, na ní zasyčíš - a ona (možná) "odjede".

  OdpovědětVymazat
 15. Projekt jezírko dokončen. Nadřela ses Simčo, ale dotáhla jsi to jako vždy do konce. A Ferda si to musel ošéfovat, aby měl jistotu, že při rekonstrukci myslíš taky na něj.

  OdpovědětVymazat
 16. Vypadá to fantasticky - doufám, že jste to s Ferdou ošéfovali pořádně, aby nenastaly "druhotné" problémy.

  OdpovědětVymazat
 17. Já jen zírám s otevřenou pusou.....

  OdpovědětVymazat
 18. Simčo, to je taková nádhera. Jezírko vypadá fantasticky, máte můj veliký obdiv. A těch nádherných kamenů, co jste museli rozmístit. Povedlo se.

  OdpovědětVymazat
 19. Normálně těm rybkám závidím. Oni ani netuší v jaké nádheře si to plavou. Je to krásné

  OdpovědětVymazat
 20. I já jsem zelená závistí      Je to nádhera    Prostě se s Ferdou máte     

  OdpovědětVymazat
 21. To je tak úžasné! Překrásné jezírko!!   

  OdpovědětVymazat

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE.