pátek 7. prosince 2018

Kudy šel můj podzim ....


Smutek s přicházejícím podzimem se letos prostě nekonal. Slunce si nás svými paprsky hýčkalo pěkně dlouho, teplo protahovalo vegetační cyklus na maximum a na podzimní chandru či jiné rozlady nebyl prostor. Spousta kouzelných barev malovalo přírodu a nestát se alespoň na chvilku její součástí, by se jevilo jako hrubá chyba.
Cestovala jsem, užívala jsem si a když přišel ten skutečný, nefalšovaný a melancholický listopad, přivítala jsem ho, jak se patří a sluší na dušičkový měsíc.
Naučila jsem se nespěchat, žít dny jako by byly poslední a tak nějak díky světýlkům a svíčkám si užívám i krátké dny bez světelné pohody.
A víte proč, tam někde kousíček od nás se připravuje zimní slunovrat a pomaloučku, polehoučku se  dny zase začnou prodlužovat ....
První fotografie z mého cyklu  " Kudy šel ... " jsem zařadila jako nostalgickou upomínku na první podzimní den a naše první představení v kině se Soptíčkem, povšimněte si hlavně letního modelu, který se dal v září bez problému vynést a ještě nebyl problém si ho užít.
Přeji vám příjemný a klidný víkend u druhé adventní svíčky ....

33 komentářů:

 1. Když se člověk ohlédne zpět, tak opravdu letos byl podzim prosvícený skoro každodenním světlem slunečních paprsků a bylo to velmi příjemné. Listopad sice ukazoval několikrát svou nevlídnou tvář, ale má to ve svém programu, abychom zpomalili své tempo, zastavili se a zklidnili, tak co bychom chtěli více.
  A ty jsi prožila krásné výlety.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, má to ve svém programu. dokud jsem s tím bojovala, stavěla se na zadní, bylo to utrpení. Nebojuji, nechám plynout a najednou je i tento měsíc v lecčem pozitivní.

   Vymazat
 2. U nás je krásně pošmourno, lije jako z konve a ani mi to nevadí. Tedy, teď už mi to nevadí, mám nohy v teple a asi děravé boty, které byly ještě loni v pohodě, se suší :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně ten déšť, já k němu vzhlížím a z každého se nesmírně těším, protože příroda ho skutečně potřebuje jako sůl.

   Vymazat
 3. Nádhera, nádhera! Super fotky, úžasný průřez podzimem. A s tím slunovratem.... přesně k tomu vzhlížím i já. Zima sice před námi, a já bych raději léto, ale dny budou už za chvilku delší a delší.
  To jediné mi snad na zimě vadí. To, že ve všední dny odcházím a i se vracím domů za tmy.
  Simčo, měj se prima a pozdravuj Soptíčka. Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také nemám ráda tu světelnou nepohodu, ale od slunovratu začíná neskutečně krásné období, pomaloučku, polehoučku ...

   Vymazat
 4. Blondýnko, nádherné fotky. Kochala jsem se. Měj pěkný víkend.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, tahle malá satisfakce mne vždy potěší a nastartuje na nové cílé, na nová dobrodružství.

   Vymazat
 5. Bohatý, barevný, různorodý a pěkně zachycený podzim.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento podzim měl všechny atributy chlubílka, narciska, předvádeče a na já mu jsem za to vděčná. A tobě za Berounku ...

   Vymazat
 6. Simčo, krásný průřez Tvým podzimem. Letos byl neskutečně barevný a příjemně teplý. A na Slunovrat se už pomalu těším, až se dny začnou zase prodlužovat. Nádherné fotky a u těch vodopádů, tam bych chtěla být také. :o)
  Přeji fajn večer. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to moje srdcovka a tuším, že u Mumlavských vodopádů budu pokaždé fascinovaně hledět a je jedno zda po sté...

   Vymazat
 7. Hele, hele, moc si ten podzim nepřivlastňuj, aby zbylo i na jiný! 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ať si ho klidně nechá! Já ho tedy nemusím vůbec... ;-)

   Vymazat
  2. Každý máme svůj a každý si ho prožijeme dle svého vědomí či svědomí ..

   Vymazat
 8. Hezké, barevné podzimní vzpomínky. Já mám raději období předvánoční (a vánoční) než lednovou a únorovou zimu, která v Praze bývá většinou rozbředlá, ale zase se už budu moci těšit na jaro. I když se začínám dostávat do stavu, kdy si přeju, aby se čas zpomalit, než aby už tu honem, honem něco (jaro, léto...) bylo.
  Měj se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se pomaloučku, polehoučku učím a zdokonaluji. Dřív jsem řešila, už aby. Jenže člověk strašně rychle stárne, prostě je třeba žít nyní, teď a tady.

   Vymazat
 9. Ano, Blondi, povšimla jsem si jak letního modýlku na té rozkošné holčičce, tak lesní víly u splavu... :) Krásné fotky

  OdpovědětVymazat
 10. Já mívám z podzimu ráda jen ty hezké dny, a tak letos mi byl vcelku i sympatickej. Ale to je tak jednou za deset let pane Chocholoušek.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Připomínáš mi mne před pár lety, hodně jsem si uvědomila, že musím brát běh věcí a situací, jak právě je a nevzpouzet se, mám to nyní snadnější a spokojenější.

   Vymazat
 11. Letošní podzim nám dopřál spoustu krásných, slunných dnů, abychom mohli načerpat energii na dny pošmourné. Znovu jsem se kochala Tvými krásnými fotografiemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úplně přesně, tolik krásných a sluneční dní v nás musela zanechat nějaký odkaz ... na potom.

   Vymazat
 12. Benátky se nedají nepoznat, tam bych se chtěl jednou podívat. Také se říká uvidět San Francisco a zemřít. Asi bych to riskl.
  Simonko, stále v klidu a v pohodě, víš jak se říká: "Pokud nejde o život, tak jde o ..."(to, co jsi rozmazala u dcery v obýváku). :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mirečku ... Neapol, jedná se o Neapol, nikoliv San Francisco.
   Viděla jsem a musím se přiznat, jsou i hezčí města.

   Vymazat
  2. V Neapoli jsem byl jen přes den a opravdu jsou hezčí města. Třeba San Francisco :).
   Ale moc hezké jsou ty záběry z lesa.

   Vymazat
 13. Krásný průřez příjemným Tvým letošním podzimem. Pro mne bývá listopad měsícem, kterým se snažím prokousat vším tím ,čím se dá. Ale letos byl vstřícný. Brzké stmívání mi ani nepřišlo. Teď je to už o svíčkách, světýlkách, čajích a přibližujících se vůní Vánoc.
  Měj se hezky Simi! Pohodovou druhou adventní neděli Ti přeji!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mi světélkuje celý byt a vlastně díky tomu je to všechno takové lepší, pozitivnější a když ještě krásně voní svíčka ...dokonalé.

   Vymazat
 14. Dokonalé, chybí tu je pouštění draků. Touž se poslední dobou moc nepěstuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás se draci náhodou pěstují, jen sem nechci furt cpát vnučku, aby mne nenařkli, že jsem úchyl.

   Vymazat
 15. Simi, musím říct, že i mé milované Benátky zastínila poslední fotka - předpokládám Střekov z tvé zahrady. Ta je prostě úchvatná!
  Přeji krásný adventní večer, Helena

  OdpovědětVymazat
 16. Podzim moc nemusím, ale letošní byl kouzelný. Tvůj podzim byl pestrý, spousta krásných fotek a zážitků, viď.
  Měj se hezky.

  OdpovědětVymazat
 17. Podzim je kouzelná doba a myšlenky na prodlužující se dny mě zatím vůbec nenapadají. Jen by mohlo začít nějak výrazněji sněžit, to je jediné, co bych momentálně od počasí chtěla :-)

  OdpovědětVymazat

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE.