sobota 21. října 2017

Blogerská výzva...

Nechala jsem se vtáhnout a nebránila jsem se ani trošku. Přijala jsem výzvu a zodpovím, jak já vnímám blogování, jak mě ovlivnil blogový svět.

1. JAK JSEM ZAČAL/A PSÁT BLOG ?

Před osmi lety jsem si jako orchidejový nadšenec založila blog, abych si měla kam ukládat spoustu fotografií. Velice komické je, že jsme si stačily dvě ženské, které si navzájem posílaly fotografie svých rostlin.
Na můj blog začala docházet Valin a já jsem maličkými krůčky ochutnávala tento zvláštní svět a nenápadně jsem začala roztahovat křídla. Můj blog " Ve světě orchidejí " začínal mít jiný rozměr. Už nebyl o kytkách, už nebyl o pěstování.
Zhruba před čtyřmi lety se začala rodit Blondýna.


2. PROČ PÍŠU ?

Abych vypustila, abych se nezbláznila, abych si odpočinula, abych vykřičela všechen svůj bol, abych pohladila, když je potřeba, abych vyjádřila svůj postoj nebo názor.
Jsem navíc tvůrčí typ, jsem hnaná stále dopředu a potřebuji mít za sebou statky, jak hmotné, tak duševní.


3. KDO JE MŮJ OBLÍBENÝ AUTOR ?

Erich Segal


4. JAKÁ JE MOJE OBLÍBENÁ KNIHA ?

Jednoznačně kniha DOKTOŘI od Ericha Segala.
Miluji papírovou knihu, miluji dotek papíru a asi budu poslední pod sluncem, kdo nebude mít čtečku. V mládí jsem přečetla tři i čtyři knihy týdně. Nyní stejný počet přečtu s bídou za půl roku. Mrzí mě to, cítím deficit, ale můj den je náročný a když přečtu stránku, hned u ní usnu.
Mojí nejoblíbenější v poslední době je POSLEDNÍ ARISTOKRATKA od Evžena Bočka.


5. O ČEM PÍŠU ?

No přeci o Blondýně. O její složité cestě životem, o lásce, nenávisti, vnímání světa, koníčcích, prostě o všem.
Kdysi mě oslovil populární Standa, ať jednou větou zhodnotím svůj blog a já napsala :
" Píši o tom, že i žena po padesátce má co nabídnout, čím oslovit a dokáže být někdy vtipná i zábavná, i když je to řádná hysterka s cholerickými sklony, které navíc doplňují hormonální návaly ".


6. JAK DLOUHO MI TRVÁ NAPSAT JEDEN ČLÁNEK ?

Někdy deset minut, jindy dva dny. Pokud uchopím téma, píšu, píšu. Snažím se o úspornou formu, dlouhé články nikoho nebaví. Bojuji s pravopisem, s interpunkcí a ubíjí mě neustálá kontrola, čárky, tečky. / nesnáším mě a mně /


7. UŽ JSEM NĚKDY MĚL/A SPISOVATELSKÝ BLOK ?

Měla jsem několik desítek bloků, ale pouze školních, nejsem spisovatel, takže se nemohu zablokovat.
Ale měla jsem výraznou blogovou krizi, když jsem nevěděla, co se životem, co s láskou, tak jsem se na půl roku odmlčela.


8. JAKÁ JE MOJE OBLÍBENÁ CITACE KNIHY ?

Největší spisovatelka a dramatička byla moje maminka. Náš vztah byl velice komplikovaný, láska se střídala s nenávistí.
Byla to žena nevšední, rozená generálka, obrovská osobnost. Co na srdci, to na jazyku.
Jedním máchnutím, jedinou větou dokázala vystihnout, co jiní dlouhými citacemi, dlouhými odstavci :
" JE TO PÍČOU KE ZDI ". Uznávám, nevšední, ale psané životem.


9. VÍ MOJE RODINA / PŘÁTELÉ, ŽE PÍŠU ?

Rodina určitě, protože fotky Soptíčka bych si nikdy nedovolila dát bez povolení. Dcera se mými články baví, můj pan bratr se zde třeba jen náhodou dozvěděl, že randím s jeho kamarádem.
Někteří přátelé ví, někteří tuší.
Jsem zde velice často " nahá ", nevím, do jaké míry by se mé články líbily konkurenci či mým podřízeným.
Ještě jsem se nerozhodla, zda budu v dalších prezidentských volbách kandidovat, tudíž musím držet pusu pod zámkem a nenaservírovat na blogu, jaké je to třeba cvičit na kladině pod vlivem halucinogenů, jaké je to jet policejním autobusem s třiceti máničkami. Tak snad po volbách, aby neměl můj osobní pan Ovčáček moc práce.


10. OZNAČUJI SE RÁD/A ZA BLOGERA ?

Ne.


11. ZKOUŠEL/A JSEM NĚKDY NAPSAT KNIHU ?

Nehrozí, jsem netrpělivá, jsem bordelář, jsem nedůsledná, už nepiju, už nefetuju, už nekouřím...tak o čem psát ?12. JAKÁ JE NEJVĚTŠÍ VÝZVA, SE KTEROU SE SETKÁVÁM JAKO BLOGER ?

Zůstat svá.
Být zábavná, s nadhledem i podhledem, neurážet, nesplynout s davem, nebát se projevit své názory, ale zůstat hrdá, nad věcí a s pořádnou dávkou lidství.


13. JAKÉ JSOU IDEÁLNÍ PODMÍNKY PRO PSANÍ ?

Ráno.
Ve flanelovém pyžamu s Mickey Mousem na hrudi, neučesaná, neumytá. V jedné ruce knackebrot s tvarohem, v druhé ruce káva. Zhruba každého půl roku mi mění klávesnici u NB. Na jedné straně obrovského křesla leží na područce slečna Farkašová, na druhé Edík a za krkem Míša. Tři plus jeden autor.


14. CO MI BLOGOVÁNÍ DALO A VZALO ?

Vzalo mi spoustu času, týdny, měsíce.
Blogování mě donutilo dospět, necrcat se s pubertou, získat na sebe úplně jiný pohled, nebýt do sebe zažraná, naopak umět si lidově nakopat zadek. Díky psaní jsem vyzrála, dospěla.
Blogová komunita má neuvěřitelný věkový rozptyl, komunikují zde všechny věkové kategorie a právě tento fakt, je pro mou osobu přitaživý, mám od každého kousek. Kousek puberty, nějaké to předmanželské šmajchlování, rodičovské starosti, přechodové neduhy a seniorské etudy.


15. MOJE OBLÍBENÉ BLOGY, KTERÉ ČTU ...

Je vás mnoho, básníci, prozaici, malíři, literáti, fotografové, švadlenky, pletařky, kuchařky, cestovatelé, stavitelé, zahradníci, maminky, tatínkové, sedím s vámi v obýváku, piju s vámi kávu a občas vás znám z fotek, pro někoho bizardní, pro mě koníček, zábava a relax.
Nebudu zde vyjmenovávat, ale...
Jedno jediné jméno bych zde chtěla zmínit, měla jsem moc ráda její fotky, její nádherné a lidské komentáře, vydávala ze sebe neuvěřitelně pozitivní náboj, laskavost, důstojnost a byla prostě fajn člověkem, vlastně stále je.
Mnoho vzpomínek patří tobě, Hanko, ze sceneryphoto.blog.

Tak to jsem já, blondýna, která přijala výzvu od Canli / www.canli.cz /.


42 komentářů:

 1. Tedy trochu mimo. Pořád máš ráda orchideje? A pěstuješ je? Budu dělit někdy zjara zase už druhý trs Celogyne cristata, tak jestli bys nechtěla poslat.

  OdpovědětVymazat
 2. [1]: Měla jsem 100 botanických orchidejí, mám cristatu ještě na zahradě v půl metrovém květníku.

  OdpovědětVymazat
 3. Vždycky, když mi přijde výzva (česky čelendž), tak přemýšlím, má-li mne vyzývat či vyzívat.

  OdpovědětVymazat
 4. Dozvěděla jsem se o tobě spoustu nových věcí, Poslední aristokratku jsem četla a moc se mi líbila

  OdpovědětVymazat
 5. [2]: To je z toho, když provozuješ HROMADNÉ orgie!

  OdpovědětVymazat
 6. Blondýnko, hezky jsi to napsala. A za tu chvíli, co tě znám, aspoň mám pocit, že tě znám, myslím i hodně pravdivě. Ráda sem chodím.

  OdpovědětVymazat
 7. Simčo, pěkně jsi to napsala a vypsala se osobně. Už jsem taky měla výzvy a splnila je, mám je na blogu.

  OdpovědětVymazat
 8. Simčo, mám ráda tvé články. Pobaví, vyloudí úsměv na tváři a některé nutí k zamyšlení. Ráda se na Tvůj blog vracím, protože spoustu věcí když čtu, vnímám stejně, nebo podobně, ale takto krásně bych to nikdy nenapsala. Na to je moje slovní zásoba krátká. :o) Já zase ráda fotím. :o)

  OdpovědětVymazat
 9. Nedávno jsem četl poslední aristokratka skvělá knížka...humor žije.

  OdpovědětVymazat
 10. Znám až tento Tvůj blog a moc ráda se vracím. Je plný pozitivní energie, i když ne vždy jsou články jenom o těch pěkných věcech, ale takový už život je.

  OdpovědětVymazat
 11. Beallaro, ty jsi otevřený, citlivý a upřímný člověk, který se nebojí jít s kůží na trh. V dnešní (vlastně v žádné) době to není úplně běžné. Zůstaň taková, jaká jsi

  OdpovědětVymazat
 12. Simi, je dobře, že jsi dostala tuhle blogerskou výzvu a žes odpověděla. Ráda tvůj blog čtu. Objevila jsem ho náhodně, přečetla posldní článek a pak už jen listovala zpět a pročítala. Mám pár oblíbených blogů, ráda je navštěvuji a těším se na nové články. Tak přeji hodně sil a pohody při psaní dalších článků.

  OdpovědětVymazat
 13. Moc hezky a výstižně poskládané odpovědi. Člověk si při čtení může i sám sumírovat, jak je to vlastně u něj .

  OdpovědětVymazat
 14. [3]: Děkuji a i tobě krásnou neděli

  OdpovědětVymazat
 15. [10]: Jsem upřímně moc ráda, protože pak to celé má smysl, není to jen cancárna, ale i místo pro zamyšlení, pro zastavení

  OdpovědětVymazat
 16. Ne každý se umí takhle otevřít.Od chvíle, kdy jsem Tvůj blog objevila, si nenechám Tvoje příspěvky ujít.Nejsou to prázdná slova a navíc jsou vtipně psané.

  OdpovědětVymazat
 17. Orchideje mě moc neberou, takže jsem ráda za ,,zrození" Blondýny. Protože mě baví. Protože má skvělý nadhled a humor a protože se nebojí nazývat věci pravými jmény.

  OdpovědětVymazat
 18. I já mám tvůj blog moooc ráda, no a tím pádem i tebe      Jen tak dál   

  OdpovědětVymazat
 19. Pěkně zpracovaná výzva :) Ráda se koukám na vyplněné výzvy a různé odpovědi z nich. tak zase vím něco nového.

  OdpovědětVymazat
 20. [15]: Přesně tak, také si to srovnávám s vlastními duševními pochody a motivacemi.

  OdpovědětVymazat
 21. Díky ti za poodhalení, i já s tebou ráda piji kávu v obýváku .

  OdpovědětVymazat
 22. Pěkně zodpovězená výzva, tvůj blog je hezký a tvá vyprávění též. Jsi nejen krásná žena, ale i hodně pracovitá a výborná nejen babička. Klobouk před tebou dolu.

  OdpovědětVymazat
 23. [19]: Nejsem drsná holka a ani se do této role necpu, nesedí mi. Píši , co cítím a už to může být kolikrát na dřeň, už to nebolí

  OdpovědětVymazat
 24. To bylo krásné vyznání se Moc ráda i když nepravidelně sem k tobě chodím

  OdpovědětVymazat
 25. Nechodím se zas tak dlouho, ale chodím sem ráda, takže mě těší, že jsem se něco dozvěděla. Piš takhle dál!

  OdpovědětVymazat
 26. Krásně jsi se vyzpovídala blondýnko. Mám ráda tvůj blog a jsem moc ráda, že jsi připomněla Hanku. Chybí mi a na její blog nakouknu vždy, když přidá nějaké fotečky.

  OdpovědětVymazat
 27. Blogování opravdu zabere spoustu času proto si člověk musí skloubit čas na blog a svůj život .

  OdpovědětVymazat
 28. To můj blog už bude končit. Ještě vydám 3 články, a pak to asi zazimuju...

  OdpovědětVymazat
 29. Miluji orchideje! Mám je od konce minulé zimy a přes léto jsem jich nasbíral cca 35 , z toho 3 botanické. Naprosto jsem jejich kráse, křehkosti a eleganci podlehl. Mě x mně mi taky dělalo problémy, teď jsme to ve škole opakovali a tak jsme se to nějak naučil Stále mi trochu problém dělají čárky, tam si nejsem zcela jist. Jinak těch orchidejí mi je líto Muselo to hodně zabolet...

  OdpovědětVymazat
 30. [1]: Pokud bych mohl, měl bych zájem, teda podle ceny A pokud budu mít kde zimovat, nakoupil jsme si pár chladnomilných orchidejí a nějak netuším, kde je budu zimovat Původně jsme doufal v chodbu, ale pak jsem zjistil, že orchidky na rozdíl od sukulentů potřebují v zimě světlo.. No uvidíme

  OdpovědětVymazat
 31. Je zajímavé,jsem ráda, že jsem se dozvěděla, že něco takového je

  OdpovědětVymazat
 32. [34]:To by neměl být problém, já za to nic nechci, bylo by mi líto kdybych to musela vyhodit.Už mám dva velké plné květináče a rozsazovat to do třetího už by se mi moc nechtělo.... Pošli mi na mejl adresu.

  OdpovědětVymazat
 33. Blondi, dobře si pamatuji, jak jsi změnila název blogu z "Ve světě orchidejí" na "U blondýny" a já si  říkala, super, už jsme tři. Tenkrát tu byla ještě další blondýna, takzvaná blbá. Což ty rozhodně nejsi. Tamta už nepíše a já doufám, že u tebe to nehrozí a budeš psát, dokud bude Blog stát Přeju spoustu inspirace a ať tě psaní stále baví.

  OdpovědětVymazat
 34. [31]: Přesně.

  OdpovědětVymazat

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE.