neděle 24. září 2017

Blondýna a srážkový úhrn...

... a neb když vám dovolená prochčije.

Neprší u vás ? Máte málo vody v řece ? Máte málo vody ve studni ?
Pozvěte si blondýnu a máte jistotu, že vám voda poteče i ušima.
Na italském ostrově Ischia v Neapolském zálivu pršelo naposledy na velikonoce. Když jsem přiletěla já, začalo velice zhusta nikoliv pršet, ale hustě chcát.
Italové měli radost, já né. Byla jsem vytočená, byla mi v noci zima. K moři a na promenádu jsem chodila s deštníkem.
Moře bouřilo, oblaka bouřila a blondýna měla zmrzlé půlky.
Abych byla spravedlivá, vono vylezlo i sluníčko. Itálie mě objala teplými termálními prameny, vynikajícími brusketami s vyzrálými rajčátky od sluníčka, fenomenální zmrzlinou, vůni bazalky a oregána a mořská voda pohladila rozjitřenou duši.
Navíc jsem kolem sebe měla boží společnost, přátele a spoustu smíchu.
Při odletu opět tak silně pršelo, že blondýna rozvažovala, zda brát k moři šatičky nebo raději holínky, pláštěnku a teplou bundu a to celé doplnit flaškou tuzemáku.
No jo, jenže vona má blondýna pravidelně nadváhu zavazadla a pravidelně dělá na odbavovacích pultících estrádu.
Arrivederci Neapol, Arrivederci Ischia...Na horách...vzduch je príma a to klíma na horách ....a zase chcalo a chcalo a chcalo.
Druhý týden jsme vyrazily mi tři holky do milovaného Harrachova. Se Soptíčkem jsme byly poprvé na rekreaci.
/ jako babička a vnučka, jinak je Soptíček zdatným cestovatelem /
Blondýna okoštovala, jak chutná celodenní maraton kolem veselého batolete, které každou situaci hodnotí a doplní veselým dovětkem " ŇO ". Chodily jsme plavat, chodily jsme po lese v pláštěnce, postavily několik desítek komínů z Dupla.
Napráskám, že blondýna po pěti letech vzala do huby špekové knedlíky s červeným zelím a borůvkové knedlíky a byl to luxus, nebe v hubě, velebnosti.
Nashledanou pane Krakonoši, nashledanou horské kopce.
Srážkový úhrn tohoto léta ?
Byl obrovský, ale dal mi odpočinek, super partu lidí kolem sebe, vypnula jsem hlavu, vyřadila rychlost a načerpala spoustu sil. Jo, blondýna má čistou hlavu a může vytvářet ptákoviny, rozvířit stojaté vody a přemýšlí, že už delší dobu nebyla na Sahaře, nepotřebují tam vodu ?
Krásný týden, má přijít babí léto, tak hodně slunce, hodně pohody.

38 komentářů:

 1. Ano, po tvé návštěvě i Sahara rozkvete, při těchhle schopnostech bych to zvážil dělat ne jako soukromník, ale dobře placený vyslanec OSN

  OdpovědětVymazat
 2. Simi, užila jsi si parádní dovolenou Fotečky jsou moc pěkné

  OdpovědětVymazat
 3. Simčo, tak to je hrůza.....já jela na dovolenou připravená, že se neohřeju, ale k moři viď    Ale musím říct, že jsme měli ve Skotsku počasí parádní, deštík jen mírný, takový ten májový    a jeden den bylo azuro po celý den

  OdpovědětVymazat
 4. Jezdím na dovolenou do Krkonoš už 12let. Je to má srdeční záležitost a nic jiného mi prostě neláká. Letošní dovolená byla pro AP utrpením. Nejdřív jsem dostala teploty, kašel a rýmu a když jsem se z toho po týdnu jakž takž dostala, tak na mě padla angína. No řekni Simi, neměla ty jsi hezčí dovolenou i když furt chcalo a chcalo?   

  OdpovědětVymazat
 5. Srážky vůbec nevadí, hlavně když jste si to podle foteček všichni užili! A tu italskou zmrzlinu bych jednou ráda ochutnala také!

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, mockrát ti děkuju za tak strašně milý komentář u článku se zachráněným kotětem. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Máš ty to ale roztomilou koupací čepičku!

  OdpovědětVymazat
 8. A o tom to je. Neporučíš větru,dešti

  OdpovědětVymazat
 9. trotz "dauerchcaní" si si uchovala veľmi lákavý výzor mladistvej babičky!

  OdpovědětVymazat
 10. Cérko, kdybych to věděla, tak bych Tě v létě pozvala, když jsme měli takové sucho Teď máme vody a vody, můžu prodávat jak Trautenberk

  OdpovědětVymazat
 11. Další nosící babička, super! A podle fotek  to vůbec nevypadá, že by nějak déšť narušil pohodové dovolené.

  OdpovědětVymazat
 12. Beallaro, já myslím, že tě mnozí - pokud jdete se Soptíčkem samy - považují za jeho mamku, nikoli babičku.

  OdpovědětVymazat
 13. Blondýnko, hlavně že sis odpočinula. Hezké fotky. Měj se pohodově.

  OdpovědětVymazat
 14. Máte po dovolené, jsi někde jinde, takže i u nás by mohlo přestat pršet. Na příští léto si tě zamlouvám, už začínám plánovat ubytování na velkou část léta, aby bylo konečně dost vody pro farmičku.

  OdpovědětVymazat
 15. Evidentně jsi byla v Harrachově ve stejnou dobu, když jsme tam byli letos my .

  OdpovědětVymazat
 16. Vyzrálá rajčátka! Po těch se mohu utlouci.

  OdpovědětVymazat
 17. Co se týká toho deště, také jsme měli s manželem takové období. Když jsme si vzali dovolenou, určitě pršelo Někteří naši známí se často ptali, kdy budeme mít dovču, neradi by, aby jim celá propršela   

  OdpovědětVymazat
 18. Jé, moc se mi líbí ten největší snímek (skály v moři). Nemáš tam ještě něco takového?

  OdpovědětVymazat
 19. Myslím, že by Tě mohli angažovat zemědělci. Ti by určitě Tvé srážkové schopnosti uvítali.

  OdpovědětVymazat
 20. Tak takovou dovolenou jsem zažila před deseti lety s dcerou ve Španělsku. Ač u nás hezky, ve Španělsku zima a déšť. Teplé oblečení jsme neměly (co také tahat svetry a bundy k moři). Od čtvrtého dne začaly teploty 33 stupňů. Takže nakonec pěkná dovolená.

  OdpovědětVymazat
 21. " To nelze říct jedinou větou !

  OdpovědětVymazat
 22. [1]: To je skvělý nápad, vzala bych tuto alternativu v potaz a stala bych se sezónním pracovníkem, vždy od podzimu do jara, vyřešila bych celosvětový srážkový úhrn a podzimní deprese

  OdpovědětVymazat
 23. [1]: To je skvělý nápad, vzala bych tuto alternativu v potaz a stala bych se sezónním pracovníkem, vždy od podzimu do jara, vyřešila bych celosvětový srážkový úhrn a podzimní deprese

  OdpovědětVymazat
 24. [18]: Pavle, rajčata v tuto dobu v Itálii mají něco, co nedožene ani české domácí.

  OdpovědětVymazat
 25. [16]: Já to mám na Vysočina strašně ráda, takže jen co to zařídím u Libušky na Valašsku, přijdu k vám a zavlažím farmu.

  OdpovědětVymazat
 26. [28]: Děkuji. Hospodář navíc na tvé tajli svlaží svoje lačné oko, zavlaží si i jiné orgány než oko!

  OdpovědětVymazat
 27. Nejsi ty vodníkova dcera? Italové si tě objednali i na příští rok? Za ten přínos vody bys měla mít nejen bruschettu ale i zmrzlinu a vínko zdarma, opravdu už byla situace kritická. Ale týden by to ještě vydrželi.. Nicméně podle fotek sis to užila jak u moře tak na horách, holčička je nádherná a stejně jde především o to,mít kolem sebe fajn lidi!   

  OdpovědětVymazat
 28. deštivé počasí u nás mi vyhovuje více než kdy jindy. Samozřejmě jsem zjistila, že jediné boty, co obuji, jsou děravé, takže teď nosím manželovy. Ale dětš mne tak hezky klidní, dá se u něj spát, nemusím si kvůli vlhkosti rovnat vlasy ... takový hezký klid a mír :) Asi aby mi nebylo líto, že nikam nechodím.

  OdpovědětVymazat
 29. Simčo, to je pech. Blondýna odletí za sluníčkem a ono si odcestuje do jiných krajin. A na horách to samé. Ještě, že má kolem sebe skvělé lidičky, kteří ji to sluníčko vynahradí.

  OdpovědětVymazat
 30. Někdy to počasí fakt naštve! Letos těch deštivých dní bylo fakt mnoho, modlila jsem se, abychom měli hezky aspoň na svatbu a na pobyt v Krkonoších... Na obě akce bylo hnusně a zima! Ale co, my si to užili i tak a vy s dcerou a Sofinkou dle fotek taky! A to je nejdůležitější!

  OdpovědětVymazat
 31. Ischii jsme viděli před pár lety z Capri. Říkal jsem si, že by tam mohlo být krásně :).

  OdpovědětVymazat
 32. [29]: Ty divoško, hnala by jsi mě klackem po zádech     

  OdpovědětVymazat
 33. Skvostná dovolená, i když se slunná Itálie proměnila do trochu jiné podoby, ale je vidět, že sis užívala. A dovolená v Krkonoších se Soptíčkem také vypadá krásně, i když dítko dokáže jednoho utahat,. ale ty jsi ještě mladice a vlastně vypadáš jako maminka a ne jako babička.

  OdpovědětVymazat
 34. Vidíš, i v dešti se dá prožít pěkná dovolená. Já zrovna takovou před týdnem prožila.

  OdpovědětVymazat
 35. Tohle trochu znám. Jednou nám na Džerbě padaly kroupy zvící velikosti holubího vejce a místní jásali - mnozí viděli kroupy prvně v životě, neb tam nekroupovalo už 50 let (jak pravil dědeček recepčního).

  OdpovědětVymazat

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE.