čtvrtek 19. listopadu 2020

Kelišová, na značky ...


Přízemní svět drbů mám v krvi a ta není voda.
Moravská babička se nenarodila intelektuálkou, nečetla knihy a rozhlas po drátě při každém zachrochtání považovala za ďáblovu krabičku.
Měla oči všude, měla prsty všude. Rozkrádala majetek jednotného zemědělského družstva a na drobné krádeže sebou brala nás vnoučata, abychom přiložila ruce k lupu.
Vynikala v disciplíně Troškových filmů, drby, drby, zase drby i pomluva.
Kdo s kým a kde, čí je dítě předsedy JZD ?
Nejednou jsem se stala svědkem inzultace a hromadného tahání za cop v konzumu.
Jaká matka, taká Katka. 
Můj otec při podpisu sňatku na národním výboru musela přivřít obě oči neb se klenuté bříško mojí generálky nedalo přehlédnout.
Bytostně nesnášel drbání, pomluvy, dlouhé tlachání o ničem a o všem.
A moje máma převzala rodinnou štafetu a sbírala medaile ve velkém. 
Neušla jí žádná zaručená zpráva, pomluvy šířila rychlostí blesku a vždy si rychle vytvořila základu stejně zatížených dam.
K otcově radosti alespoň nekradla a nepoužívala profláknutou socialistickou poučku .. co je doma, to se počítá.
A jak zasáhla rodová linie mne ?
Moc ráda vzpomínám na obě ženy mého života, na úsměvné i tragické momenty, které mne provázely od dětství a tak nějak podvědomě se snažím od podobného chování distancovat.

Stavím. 
Nic zázračného, nic opojného. Stavím si sen.
Obral mne o klidný spánek a jako ženu leckdy i o důstojnost.
Když se brodím po kotníky v bahně, zatím to nejsou ....
Stavbu jsem záměrně započala na podzim, abych měla svatý klid a pokoj od sousedů.
A zase omyl.
Soused vpravo při konzultaci s elektrikáři leští přední sklo vozu. Pak přejde k úklidu kufru, přemyje a naimpregnuje disky. 
Když dorazí vodaři, započne od předního skla a končí u pneumatik. 
Dovedete si představit, jak je taková pneumatika špinavá ?
To samé se opakuje s bagristou a během jednoho dopoledne má automobil umytý a naleštěný i pětkrát.
Důležité informace si na stavbě šeptáme.
Toto nepatřičné jednání muže donutí vlézt na třešeň a po větru alespoň vyčuchat, zda je beton již řádně vyschlý a  zda pracuje firma podle harmonogramu prací.
A za tepla oběhne sousedy či obtelefonuje.
Soused vlevo při ukládání retenční nádrže a septiku čistil okapy z žebříku několik dní.
Všechny okapy má vybrané bez jediného lístečku, do čista. Což je v lese poměrně dřina.
Dramatická situace vygradovala při stříhání šeříku. 
Zkušený zahrádkář nezvládl balanc a přepadl mi přes plot do hromady písku. Dopad byl hladký, bez úrazu. 
Větší šok zažil výkopový dělník, protože soused se mu na lopatu nevešel.

Babička profesionální drbna, generálka ještě větší, měla bych mít pochopení, ne?
Nemám, nerozumím, nechápu.
Jaké puzení musí mít člověk, který ze sebe dělá celý den kašpara, aby měl informace z první ruky a přitom si nachladil ledviny věčným válením pod autem v listopadu?
Co zvedne hladinu adrenalinu jinému, jen aby v první linii získal co nejvíce vjemů  při doskoku na písek?
Za hvizdu píšťalek běžíme o závod, běžíme pro čerstvý drb, v zádech nám sviští závist, do pomluvy se oblékneme místo kabátu.
Kelišová, na značky .... dneska dovezou dřevo až z Vysočiny !66 komentářů:

 1. Hele Simi … Ty tu mícháš hrušky s jabkama. Víš jak dnes trpí chlapi, když se nemůžou družit a probírat jak hrála Sparta?? Jak musí trpět, když nerozeberou jak jezdí nové-staré auto a na jakou spotřebu?? Tvoje stavba jistě zachrání nejedno manželství a psychický stav nejednoho muže. Co já bych dala za nějakou hezkou stavbu poblíž? Tak musím pozorovat, jak vítr čechrá již opadané větve stromů. Povyražením je, když se na zahradě potkají dva cizí kocouři.. No a vrchol dobrodružství je, když na ulici projede auto po 21 hodině.. Taková stavba je Boží požehnání. Drbny drbaly kdo s kým a za kolik. Tady jde o něco jiného, o vyšší level. Zdraví Lenka kočka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z tohoto úhlu pohledu jsem na to nekoukala, věřím, že člověk má hodně omezený svět s příchodem do důchodu. A zároveň už chápu, že kdo může, ještě si pracovní život prodlouží. Už nyní se slova důchod děsím, snad se u mne neprobudí skrytá touha po obíhání osady za drbem :))

   Vymazat
 2. Článek pěkný, ale téma tristní, Simonko, nejsi sama, kdo musí čelit drbům a pomluvám, hoď to za hlavu.Ignorovat, ignorovat, kam bys přišla, kdybys na ty přízemní lidičky dala.
  Držím ti palce a moc ti fandím. Jiřina z N.
  Úplně tě vidím, jak dědkovi, náhle spadlému k tobě do zahrady, neseš hrnek a ptáš se: jdete na kafe? sousede?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem zvyklá ze své pozice na drby, můj účetní vždy říká, že pokud je o člověka zájem, je to dobře.
   Kávu podávám lidem, se kterými chci být a soused to fakt není.
   Já neumím být servilní, nezapadá to do mého povahového fondu.

   Vymazat
 3. Simonko, to je zajímavé téma. Já si říkám , že dokud se lidi starají, tak žiju. Myslim, že o každém se mluvi ať v dobrém či zlém. My bydlíme v jedenactitisícovém městě,já jsem pracovala nejdřív ve mzdové účtárně, později ve spořitelně a znala jsem plno lidí a věděla hodne i o jejich soukromí, ale celoživotní povinnost mlčenlivosti mě naučila o nikom nemluvit, protože se to nesmí...Měj krásné dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná je to dané věkem, nevím.
   Já jsem moc ráda, že mne lidé pochválí, vznesou konstruktivní kritiku, ale že bych se pídila po jejich slabých místech, ubližovala ?
   Mám svých starostí opravdu dost.

   Vymazat
 4. Postupem let stále více zjišťuji, že lidé o mě vědí víc než já a dokonce i to co o sobě nevím a mám vlastnosti mě neznámé. No a já ani nevím jméno souseda 3 baráky od našeho. Tož tak je to u mě s drbem a pomluvou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi největší novinku o sobě jsem se dozvěděla zhruba před třemi lety.
   Nemám partnera, ta jsem lesba.

   Vymazat
 5. zvědavý soused je pouze malé rozptýlení...,ale takový zlý, zlomyslný a omezený soused to je adrenalin, to mám já. Tak ti ty pouze zvědavé mohu jen tiše závidět. Doufám, že zůstanou pouze a jen zvědaví. To je někdy i zábava...:-)
  Přeji pohodové budování!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale kdepak, už minulý rok se choval jako kretén a ještě před měsícem na mne hulákal jako na malou holku, to by si na chlapa nedovolil.

   Vymazat
 6. Simi, já se domnívala, že drby a klepy jsou doménou žen. A teď vidím, že ti mužští si s ženami nezadají. 😀
  S drbnami jsem si užila své. Bydlela jsme s mým nastávajícím víc než rok. V roce 1974 něco naprosto nemyslitelného. A jako vychovaná dívka jsem zdravila v ulici všechny starší osoby. A nic ... třeba se dotyčný/á přeslechl/a. Zkusila jsem to podruhé a potřetí. Nikdo mi neodpovídal. Ovšem ulicí jely drby. Maminka nám tehdy řekla, že se budeme muset vzít, aby to skončilo. Brali jsme se před 45 roky. Po svatbě jsem šla z práce kolem hloučku místních drben ... "Dobrý den, mladá paní. Tak jsme slyšeli, že byla svatba". Ti pokrytci mě vzali na milost, až když jsem měla kroužek na prstu. Přitom jsem byla stále stejná. Bez i s kroužkem.
  Přeji hezké dny v budovatelském úsilí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdepak, zjišťuji, že je to i privilegium mužů a s vyšším věkem dokáží obšťastňovat víc než ženy. Ty mají ještě povinnost o domácnost, ale pánové na to mají celý boží den.

   Vymazat
 7. Simi, já se přiznám, že zvědavost mi vlastně nevadí, nemám ráda až to roznášení drbů a pomlouvání, zvlášť pokud za ním stojí zlý úmysl. Ale zvědavost je v podstatě lidská :).
  Tak a´t stavba odsejpá a je málo sousedů přepadlých přes plot

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem zvědavá, také miluji poznání, ale tím to končí.
   Neumím se vyžívat ve slovních hříčkách, které ubližují, to není můj level a hlavně mne to nebaví.

   Vymazat
 8. Vidět ten pád do písku v nějakém filmu, nejspíš protočím panenky a řeknu si, kam na to ti scénaristi chodí. Takhle jsem se řehtala na celé kolo! Taky to ale nechápu - jestli existuje nudnější předmět klepů, než je stavba domu, tak se ráda nechám poučit :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě že si ten idiot nerozbil hubu.
   Věř, také tomu nerozumím, nechápu to, na světě je tolik věcí, které člověk touží poznat, pneumatika mého souseda to fakt není.

   Vymazat
 9. Jo lidi bez drbů nebudou6 a každý zásah do jejich stereotypu, do jejich klidu je vzrušuje. Už si zajistili, jestli máš stavební povolení....Pad do písku bych asi brala jako satisfakci. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V den zahájení stavby jsem byla povinná stavbu označit.
   Nikdy bych nic nedělala bez povolení, bez papíru, protože přesně vím, že by mne ještě ten den někdo udal.
   Na vše mám vždy povolení, vždy, jsem v tomto akurátní. A život mne naučil.

   Vymazat
 10. I jedna moje babička byla drbna. Nejhorší bylo, že drbala naši rodinu a jelikož nikam nechodila, tak se to drbání odehrávalo u nás doma. Babička totiž měla bércové vředy a nikam nemohla. My byli ti nejhorší. Nejhorší bylo, že někteří jí uvěřili, jiní k nám přestali chodit. Takže vím, jak mohou drby ubližovat a snažím se nic neroznášet.
  No, že i chlapi si občas zdrbnou také vím. Moc jsem se při čtení nasmála, hlavně když jsem si představila souseda a jeho salto do hromady písku. Držím palce ať stavba pokračuje k tvé spokojenosti, zatímco sousedi budou mít vygruntované auto i okapy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drby v rodině jsou zcela běžná záležitost a když je rodina veliká, je to doslova potrava ducha, bohužel.
   Místo, aby se lidé měli rádi, pomáhali si, dokáží si jedovatou slinou kazit život, zvláštní že to dokáže vlastní krev.

   Vymazat
 11. Úsměvné při čtení, avšak nezábavné v realitě. Každý z nás se s drbáním potkal či potká, tak to je a jiné nebude. Horší jsou zlé, naprosto vymyšlené, ubližující drby, to už je jiná karta. Zvědavost tvých sousedů je spíše úsměvná a ber to tak, že jsi jim zpestřila nudný podzim :-). Nám letos soused, s kterým se osobně známe, tykáme, zatápěl kvůli hranici pozemků. Najednou mu "cvaklo" v hlavě a začal jezdit sekačkou na naši část. Dlouhé roky vedle sebe bydlíme, on nikdy plot nepostavil a najednou se začal hádat.
  Příště navař termosku kávy a až se opět začne chudák válet pod autem, či druhý padat přes plot, otevři, nalij a nabídni!
  Opatruj se a držím palce, aby si tu svou stavbu přežila bez úhony.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento debílek mi minulý rok zatápěl se stavbou plotu a před měsícem na mne úplně zbytečně řval. Dovolil si pouze, že jsem žena. Chlap by mu dal po držce. Možná pěstí. Takže káva ode mne skutečně nehrozí.
   U vás to musí být líto, pokud si roky tykáte a máte dobré vztahy, to by mne skutečně mrzelo, protože je to úplně zbytečné.

   Vymazat
 12. Simčo, pro takové sousedy musí být tvoje stavba úplným rájem. Horší je fakt, že s tím zřejmě nic nezmůžeš, ti budou určitě na své chaty jezdit do té doby, než bude hotovo. Také jsem někdy zvědavá, to přiznávám, ale svoje jediné zdraví tomu obětovat nehodlám. Měj se fajn a opatruj i to svoje ☺☺☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si vůbec neuvědomovala, dokud jsem nečetla tyhle komentáře, že je to vlastně všechno i otázka věku a času, kdy se lidé prostě otravují, nudí.
   A tak se děsím, co budu vyvádět, až půjdu do penze. Přesto si myslím, že lze mít i veselejší koníčky než opruzovat sousedy :)

   Vymazat
 13. Moje babička mi vždycky říkala "Janinko, vyvaruj se pomluv a drbů, z toho nikdy nevzejde nic dobrýho", a vždycky k tomu přidala nějakou historku z práce, kde byla zaměstnaná jako technická kreslička. Měla pravdu, moudrá žena. V práci jsem v kanceláři hromosvod, lítá to na mě ze všech stran a někdy to je vážně peklo. Ale nikdy jsem nepodlehla pokušení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje moravská babička mne sebou všude tahala, co já všechno jako děcko nevěděla :)))
   Mám také kolem sebe mnoho lidí, kteří se mi svěřují s důvěrnými informacemi a nikdy bych si stejně jako ty nedovolila, tu důvěru zklamat, ta je prostě prvořadá.

   Vymazat
 14. Pomluvy a závist. Takový malý státeček, navzájem si vidíme do talíře a tak zvědaví jsme. Zvídaví místo zvědaví jsme se učili ve škole. No, asi jak kdo. To víš, ženská a staví - to musí být něco pro ty chlapy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ženská a staví ? a co mi zbývá ?
   To víš, že by bylo báječné, kdyby se o to staral nějaký mužský, v noci bych nádherně spala, neřešila trubky, dřevo, obklady. A kde brát a nekrást ?
   Chlapi, kteří u mne staví mi vyprávěli, že už stavěli mnohokrát samotným ženám, prostě už to není taková výjimka.

   Vymazat
 15. Dnes je to v získávání zákulisních informací jednodušší, co není v Blesku, najde se v Aha, Super, Šípu, ...
  Vždy když přijedeme na návštěvu k máti, vidíme tam papírová čísla Blesku a máti se mně hned ptá, jestli jsem už slyšel, že ta se rozešla s tím, ten (ta) podvedl(a) a okradl(a) toho (tu) a podobné převratné novinky :).

  Ale fakt je, že tam zase nepíšou přímo o sousedech, tam je nutné si vystačit s vlastními kanály :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to fakt věkem, nedávno mi vyprávěla sousedka ve věku tvé maminky, jak komentátor televizních novin měl těžký průběh covidu a jak ho to poznamenalo.
   Bylo to tak věrně podané, že mi přišlo, že sousedka sdílí s tímto mužem domácnost.
   A dočetla se to v bulváru :)

   Vymazat
 16. No prostě typická česká vlastnost. A té je jedno; zda jsme to my nebo mužské pokolení)))Měj se stavitelko hezky zvědavým navzdory)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to skutečně naše národní slabost, která je předlohou pro ještě stupidnější Troškovic filmy, tam ta naše malost má prostor vyniknout.

   Vymazat
 17. Blondýnko, ani já nechápu. Nemám tuhle drbací vlastnost a v podstatě mě dění u sousedů vůbec nezajímá, pokud náhodou nejsem do nějaké debaty vtažena. Děkuji a měj pěkný pátek a ať stavba běží, jak má.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také mne to nezajímá, hrabu si na svém dvorečku.
   Když mne někdo požádá, ráda se vyjádřím, ale musí to být vyžádané, nikoliv má iniciativa.

   Vymazat
 18. Simi, připomněla si mi našeho souseda. Když jsem měli návštěvu a byli jsme s ní na zahradě, byl schopen otrhávat listí z keřů rybízu u plotu, aby mu nic neuniklo...
  Nic si z toho nedělej, tomu se nedá zabránit. Hlavně, ať stavba frčí!
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přiznám se, že to už úplně ignoruji, pravidelně když mám návštěvu, vyndá soused sekačku a neslyšíme vlastního slova. Ubohé, že.

   Vymazat
 19. Ohó.... jak tohle znám a vélmi dobře. Připadá mi, že na vsi se lidé rodí s jedním základním instinktem. Sbírat po celý život drby a roznášet je po stejně postižených a ztrpčovat život těm chudákům, kteří tenhle instinkt vrozený nemají. A některé to dovedly až do takové dokonalosti, že se jeden diví. Je jim úplně šumák, jestli tím někomu zničí rodinu, škodí v práci, naopak tím usilovněji a radostněji drbou a drbou a škodí. Ale běda, když se někdo proti nim brání stejnou zbraní, to pak začnou plivat jed jako kobry.... žiju v tom už třicet let, a jak se naskytne příležitost, hned jsme terčem. Člověk se diví, že je to za těch třicet let nepřestalo bavit...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A mimochodem, taky jsem si myslela že drbání je čistě ženská záležitost, ale ti debilové v práci mě přesvědčili, že snad chlapi jsou v tom ještě mnohem zběhlejší...

   Vymazat
  2. Život na malém městě nebo na vesnici je v tomto fakt tragický, velká města jsou anonymní. U vás si vidíte do postele i ke stolu, viď.
   Bohužel má zahrada je na podobném prostoru jako u vás, takže když si prdneš, ví to celá osada.
   Copak ti debilové v práci provedli ?

   Vymazat
  3. Vymejšlej si, že jim dávám malé porce proto, abych si mohla nosit domů plné tašky jídla, což hnali až do Prahy, pak zase roznášeli po fabrice že za mnou jezdí jeden bejvalej mistr až domů.... vážně mě tím hodně zaskočili a hodně nasrali.

   Vymazat
  4. To si děláš kozy ?
   A vůbec nevím, že máš novýho fešáka, skutečně na tu kávu do Prahy přijdu, protože mi utíkají důležité a šťavnaté informace.

   Vymazat
  5. No právě že nemám... ale já je totiž podezírám, že tam viděli normálně stát mého muže, podle toho co se mi právě doneslo. Dostala jsem dotaz, jestli jsem s tím dotyčným nemluvila, když jsem řekla že jsem ho neviděl nejmíň půl roku, tak orej že ho viděli stát u nás před domem, že je děsně tlustej a zarostlej a že měl v ruce nějakou krabičku. No a tak jak ho popsala ona dotyčná která se mě na to ptala, to přesně pasuje na mýho muže. Tlustej, zarostlej a krabička s tonerama v ruce. Každodenní úkaz u nás před dveřma. Ty dva spojuje jen to, že mají oba tmavé vlasy. Jinak museli být ti informátoři úplně blbý a slepý. mezi oběma je rozdíl půl metru ve vejšce a třicet kilo ve váze.

   Vymazat
  6. Co ti na to mám napsat ?
   Před třemi lety, v srpnu ráno, po jedné veliké oslavě mi sousedka se slzami v očích řekla, že se nemusím stydět a mám si partnerku - lesbu přivést. Že oni s tím nebudou mít problém.
   Chápeš to, já promiskuitní heterák a mám si přivést partnerku ???
   Lidský svět je plný malosti a když si něco neumí vysvětlit nebo spíš nechce, udělá si závěr svůj.
   Platí to jak na mne, tak na tebe.

   Vymazat
  7. Já na to většinou prdím, neříkám že jsem svatá, ale někdy tě to prostě zabolí a nejde se proti tomu bránit.(viz nařčení z kradení jídla, na to tam je jiná odbornice, která ti řekne že se máš chovat jako z Rybníka a ne jako z Prahy, že se pak nemám divit, že mě tam nemá nikdo rád. Já jí na to řekla, že tam nejsem proto, aby mě měl někdo rád, ale že musím, abych si napracovala roky který mi chybí. No prej se tedy nemám divit že mi říkají že jsem pražská kráva. Možná jsem, ale jsem na to hrdá, a ne že jsem přízemní člověk libující si v drbech) ale občas se chovám jak to píše Petr, prostě jim něco předhodím aby ti chudáci měli stále munici.

   Vymazat
 20. Simčo, mám nápad. Sousedům dej pozvánku na den otevřených dveří, proveď je staveništěm, uvař jim čaj s rumem nebo kafíčko a 1/2 krajíce suchého chleba se suchým salámem. A bude vystaráno. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na hrubý pytel hrubá záplata. Ještě před nějakým týden tento pán na mne řval jak na malou holku. To by mi musel pán Bůh do volů nadat !!

   Vymazat
 21. Zvědavost by mi až tolik nevadila, pokud by mi tedy ten zvědavý nepadal přes plot. Říká se, že dokud se lidi o mne starají- je dobře. Až nebudou-je špatně. Jenže když to starání přesahuje určité meze, tak zrovna toto rčení není možné brát jako útěchu.
  Já myslím, že ten tvůj dotyčný zvědavec nekoná proto,že určitá opatření této doby mu nedovolí jinak se realizovat, koná proto, že takový je-otravný.Takže svým způsobem na něj kašli !
  Pěkný víkend, Simi!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc bych si přála, aby mne lidé v tomto vynechali.
   Netřeba se o mne zajímat, já ráda pomohu, ráda se angažuji, ale musí to být oboustranné a přínosné. Zbytek je přesně, jak píšeš, otravný.

   Vymazat
 22. Protože drby nejdou vymýtit, vždycky jsem se je aspoň snažil mít jakžtakž pod kontrolou tím, že jsem největším maloměstským drbnám (a největším "drbanům" mezi kolegy v práci, však je zřejmé, že mužský svět má svou specifickou analogii) sám a naprosto cíleně podsunoval štěpná témata k drbání a pak jsem se bavil tím, když takhle iniciovaný drb dorazil z druhé strany. Sice to puzení ke sběru podobných informací a jejich lavinovému šíření osobně nechápu ani trochu, ale pochopil jsem, že občas se takto ustrojeným lidem musí předhodit fiktivní šťavnaté sousto, aby méně strkali svůj nakažlivý nos do naší obyčejné každodenní kaše :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při posledním fiktivním soustu jsem se málem složila.
   Asi nejsem tak silná osobnost, abych strávila kecy o mém lesbickém zaměření. Naprosto mne dorazilo, že jsem se dozvěděla, že místo za dcerou jezdím do gay barů a věnuji se tam divokému lesbickému řádění. Ta fantazie, neuvěřitelné.
   No budu se muset zamyslet, zda nejdu špatnou cestou :))))

   Vymazat
 23. No, tak takové sousedy fakt nezávidím :-/ Mají asi docela smutný život, když toto je náplní jejich dní...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Důležitý vjem pro nás, jednou budeme také v podobném věku a jak na něj ?
   Spadnou do stereotypu se nám daří už nyní v době covidové, tak jak s námi pak zacvičí důchod ?

   Vymazat
 24. Lidi se zabývají cizími problémy aby se nemuseli zabývat svými. Nejvíc je naštve když jsi spokojená a máš dobrou náladu , tak zatni zuby a na všechny se hezky usmívej a pěkně popřej dobrého dne. Přeji pevné nervy 👍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věř mi nebo né, ale dělala jsem toto šest let a už mne to nebaví.
   Netankuje mne svět závisti, trapnosti a malosti. Snažila jsem se chovat a chápat, že v důchodu není co závidět, jenže kalich přetekl.
   Před několika týdny na mne řval a vynucoval si pozornost, což je za hranou.

   Vymazat
 25. Soused lezoucí na stromy.
  Odtud asi pramení příměr: Spadl z višně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě, naši předci neměli v hlavě seno.
   Ještě by bylo důležité sehnat nějaké poučení o šeříku, to mne napadá pouze s souvislostech s vítání Rudé armády ...

   Vymazat
 26. Takového souseda, aby jeden pohledal. Co dokáží lidi z pusy vypustit je hnus. I u nás dnes v práci letěly drby rychlostí blesku. Jak jen je možné, že co kdo má udělat se takovou rychlostí na pravé místo nedonese. Měj hezký víkend a držím palce, aby svítilo ☀️

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děsím se, že za pár let mi hlavu znásilní věková bezmoc, důchodová omezenost a já budu dělat podobné debility, mám rodovou dispozici.
   Ale nechci strkat všechny do jednoho pytle, je mnoho starších lidí, kteří mají skutečně svůj kvalitní život a toto nemají zapotřebí.

   Vymazat
 27. Cérko, máme taky souseda, co si vylezl na střechu garáže, aby viděl co grilujeme. Naše návštěva se nestačila divit. Když jsme kdysi měli pejska a díval se k nim přes plot, tak soused řekl, že ho navádíme, aby je poslouchal co si vykládají :-) Jenže náš pejsek si to vždycky nechal pro sebe, on byl na rozdíl od nich inteligentní :-))) Zdravím z Kožuškova :-)

  OdpovědětVymazat
 28. Simčo, tohle je asi prostě ta "pravá" česká nátura. Podvědomě s tím počítáme, proto si sázíme k plotům husté thuje, stavíme děsné dvoumetrové ploty.... chráníme své soukromí.
  U nás dokonce vyvrcholila zvědavost souseda tím, že když jsme nebyli doma, vodil na naši zahradu své známé. Ukazoval ji, vodil ji do našeho skleníku. No děs.

  OdpovědětVymazat
 29. Tak hlavně ať to dřevo dovezou, já čekala minulý čtvrtek na truhláře, ale zatkla mi ho cizinecká policie, sice zjistili svůj omyl, ale chlapec byl v takovém šoku, že nedorazil, Přijel až včera. Celý týden jsem ho nabádala, aby ho nezatkli.

  OdpovědětVymazat
 30. Prvorozený mě pozval na svatbu, a protože nemám partnera, beru si partnerku. Zuzanu.

  OdpovědětVymazat
 31. A, "Kdo nekrade, okrádá rodinu."
  Jinak, Simonko, jako by jsi mluvila o mé dceři a zeťákovi. Dcera dělá na poště a zeťák jezdí autobusem, takže je to myslím jasné. Nesmíme před nimi nic říct, protože "mladej" ještě ani nesedne za volat a už to vědí v Bílé Vodě, Na Rejvízu, ve Zlatých Horách a dokonce až v Šumperku. A dcera to pošle expres až na Špicberky.

  OdpovědětVymazat
 32. pokud vas sousedi jen okukuji, rozumim. muj celozivtone velmi aktivni dedecek neskutecne trpel, kdyz mu zdravotni stav znemoznil oblibene cinnosti. vzdychal -a co mam delat?! - a babi ho posilala na prochazky. a on - kdyz uz nemohl sam budovat - aspon obhlizel veskere stavebni aktivity v okoli. asi to taky nekomu lezlo na nervy. dokonce obcas i fotil, dokud udrzel fotak. proste se potreboval na behu sveta nejak ucastnit...

  OdpovědětVymazat

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE.