úterý 9. ledna 2018

Popsaná kniha...

S novým rokem, že by nová naděje ?
Musíš slevit ze svých nároků, je nutné ohnout hřbet, jsi popsaná kniha, koukej do svých řad, musíš štěstí naproti, ty vůbec nehledáš, proč sedíš doma, nebuď vybíravá. Tak tyto věty slýchá blondýna stejně často jako jí a protože výčet nápadníků je vskutku veselý, podělím se o ně s vámi ....

MÉĎA BÉĎA. Muž charismatický, muž zásadový, pečlivý a akurátní. Bohužel se zasekl ve své původní rodině, taky aby né, když byl ženatý 35let. První intimní víkend jsme spolu sdíleli tři ... já, Méďa a obrovská fotografie bývalé manželky na nočním stolku a tři obrovské na zdi. S ní také dále žil v obrovském domě, neušel mu příjezd exmanželky z práce, odjezd do práce, volnočasové aktivity včetně grilování s novým přítelem a to vše kontroloval zpoza záclony jako Rambo. Na chalupě jsem dostala zástěru, holínky i pracovní čapku po bývalé paní domu, neseděla mi, mám asi větší hlavu nebo hubu. Všechny naše akce probíhaly v ilegalitě, aby nás někdo náhodou neviděl, bývalá rodina si špatně zvyká na změny. Připadala jsem si jako Julius Fučík, stíhaný gestapem za nedovolenou výrobu motáků.
Pud sebezáchovy vyhrál.

BIVOJ. Muž nádherný, velkolepě stavěný, obrovský, chlapácký. Sen každé hospodyňky v sobě snoubil talent milovníka a kutila.
Šroubovák, hasák, cihly, vápno, dlažba, nic z toho nebylo tomuto muži vzdáleno, s každou spárou si pohrál, nezapomněl i po čem ženy touží. Takže jaká byla vada na kráse ? Manželka, tentokrát vzorně zapsaná v občanském průkazu. A tak Bivoj zvládal obě domácnosti s neutuchajícím zájmem do momentu než dovezl můj koupelnou obklad do jejich koupelny a barevná škála zásadně nehrála s představou paní domu, kterou den předtím spolu vybrali. / mimochodem , jen mezi řečí, mně se ten její obklad taky nelíbil /. Nemá se sedět na dvou židlích, nemá se lehat se dvěma ženami, pokud nejste Spiderman a nehoupete se po městě na pavoučích tkaničkách.
Vyhrál zdravý rozum.

SPISOVATEL. Muž obrovský, s rozložitými rameny, na kterých chce spočinou každá žena. Básník, spisovatel, prozaik, skladatel slova a milovník SMS zpráv. Každé ráno na mém mobilním zařízení přistála báseň z vlastní či sdílené tvorby zahrnutá milionem smajlíků se srdíčky, kytičkami. Záhy přišla další zpráva, ve které mi něžný zastřeným hlasem poeta recitoval verš, leckdy mě milovaná Jitřenka budila skladbou " Vstávej semínko holala, bude z tebe fiala " nebo mi můj nápadník osobně zazpíval hit Já chci žít nonstop a samozřejmě dodal, že se mnou. Za tři měsíce jsem dostala 600 zpráv, písniček, básniček a jiných kulturních vložek. Jednoho rána přišel s obrovským pugétem metrových růží, aby mi oznámil, že jeho přítelkyně asi brzy začne žárlit. Pod tíhou zpráv a této novinky jsem málem omdlela a chtěla emigrovat na druhou stranu planety.
Vyhrál operátor, namastil si kapsu.

MILDA. Muž malý, drobný, roztomilý. Pokud se na sebe díváme z dálky a nějakým výškovým rozptylem jako třeba celá zahrada, pak jsme krásný pár. Když si vedle sebe stoupneme, je mi Milda bradou u prsou. Odtud si také všiml, že mám nádhernou šíji a zamiloval se do ní. Mou šíji miluje a je pro ni rozhodnutý vyhlásit válku nebo jít i znova, již po druhé do protialkoholní léčebny / nebo už potřetí ?/ . Láska k mé šíji se totiž ještě kamarádí se skleničkou šnapsu, ale prý se to nevylučuje. Primář Nešpor je prý veliký sympaťák.
Desatero léčeného alkoholika je mi vzdáleno jako Severní pól.

DĚDEČEK HŘÍBEČEK. Muž subtilní, elegantní, šarmantní s vějířky vrásek kolem očí. Mohla bych být maličko jeho dcerou a tudíž má opakovanou potřebu o mě pečovat. Tu mne překvapí milý dárkem, tu mne zašle na horský pobyt. Když spolu sedíme u kávy, začne se roztomile omlouvat, že touto dobou je zvyklý chodit na dvě až tři hodinky spát, z toho jsem pochopila, že po obědě nechodí spát jen batolata. Jednou jsme maličko přetáhli a dědeček začal zlehka pospávat. Nevadí, odskočila jsem si na toaletu a partner tuto situaci prospal. S milou mužskou obsluhou jsme se shodli, že nebudeme vyrušovat, spánek je motor dne.
Vyhrálo nádherné přátelství ověnčené životními zkušenostmi.

Když nebyl člověk popsaná kniha, bylo seznamování nějak jednodušší, smělejší a roztomilejší. Mnohokrát si jako nula / ještě né absolutní / připadám, sebevědomí dostane na frak, ale já flintu do obilí neházím, protože pevně věřím, že někde existuje muž, který rád listuje v knihách, rád v nich nachází okouzlení, překvapení a bude mne potřebovat jako Robinson Crusoe svého milovaného Pátka / a když zvolí sobotu, nebudu se vůbec hněvat /.


36 komentářů:

 1. No vidíš - takových chlapů na výběr...a až si uvědomíš, že žádného nepotřebuješ..., ale to bys zas nenapsala takhle báječné zamyšlení.

  OdpovědětVymazat
 2. můj názor na to asi už znáš:) nespokojit se s tím a jít za tím pravý, protože on je někde v pohybu

  OdpovědětVymazat
 3. Tak tohle je na výběr tématu týdne minimálně

  OdpovědětVymazat
 4. Četné dobře i hůře míněné nevyžádané rady v podobném duchu už léta odrážím kombinací úsměvu a pevného zvýšeného hlasu, takže  těch, kteří se o podobnou misi pokoušejí, je naštěstí stále méně . Moc pěkně a vesele popisuješ ne vždy veselé příběhy. Ale k čemu jinému by podobné zkušenosti byly, když ne jako skvělá inspirace pro psaní?

  OdpovědětVymazat
 5. Já jsem pořád přesvědčená, že ten pravý někde čeká a není daleko. Dny se začínají prodlužovat, světla přibývá, Simčo pořádně se kolem sebe dívej, já Ti držím všechny palce   

  OdpovědětVymazat
 6. Dost pestrý výběr, ale musím uznat, že některé typy tam chybí! Jen tak dál!

  OdpovědětVymazat
 7. To sedí! Určitě je někde pro tebe takový MUŽ, který je jen ještě v zatáčce a než otočíš volantem, uvidíš jak přeskakuje jiskra. Tvoje osobnost prostě nemůže zůstat nevyužitá

  OdpovědětVymazat
 8. Paráda Simi,zbožňuji Tvůj blog. Co já se u čtení nasměju! Popsat takhle perfektně, vtipně a s humorem chlapy, umíš jen Ty. Škoda, že je jich tak málo!!

  OdpovědětVymazat
 9. Hodně štěstí, Blondýnko. Já už na chlapy prc...kašlu...

  OdpovědětVymazat
 10. [1]: Víš, v momentě, když potřebuješ něco technického, nějaké důležité rozhodnutí a v rodině není pořádný chlap, je to fakt průser

  OdpovědětVymazat
 11. Když on pohled na muže jako takového je jiný v osmnácti a jiný o nějaký ten rok výš. To už člověk vybírá.

  OdpovědětVymazat
 12. [6]: Bože, krásně nám přibývá světlo, mám z toho takovou radost, tolik mě to inspiruje k větší radosti, děkuji, já to nevzdávám

  OdpovědětVymazat
 13. Nemáš to holka lehké. Z toho materiálu se fakt vybrat nedá Ale nevzdávej to...sakra přeci nemůžou být všichni dobří chlapi zadaní?!    Držím palce

  OdpovědětVymazat
 14. [13]: Mnohokrát jsem slyšela, že musím sklopit oči, držet hubu a krok, jenže já nedokážu usínat vedle chlapa, který chlastá jako duha nebo za dva roky bude potřebovat pleny, prostě néé.

  OdpovědětVymazat
 15. [15]: Ano, to je ta přečtená kniha, i já jsem hodně popsaná, mám své, ale za mlada to bylo neskutečně jednoduché.

  OdpovědětVymazat
 16. Simi, je to těžké s těmi chlapy ale ty jsi nedopsaná kniha a ještě ti spousta kapitol chybí   Určitě je někde ten správný chlap pro Tebe Třeba se potkáte už brzy   

  OdpovědětVymazat
 17. Jak jsem se pobavila! lehce mi to připomnělo mou kamarádku. I ona má dost zajímavý výběr chlapů. Sama rozvedená se zásadně specializuje na ženaté a jsou nebo byli to naprosto stejné tipy které popisuješ. Vždycky když se dlouho neozývá, děsím se toho, co se pak na mne vysype za stížnosti a skučení. (Ale od toho kamarádky jsou, aby trpělivě naslouchaly. ) Je zajímavé, že taky jednoho Mildu znám, chodila jsem s ním kdysi dávno, sice to nebylo dlouhé ale hodně, hodně intenzivní a taky byl menší než já. Po 25 letech jsme se zas opět sešli a já  mám už víc jak deset let zas svělého parťáka a kamaráda. Byť se vídáme málo, protože on zůstal v Praze. Ale když mám za sebe mluvit také jsem se s každým jedním týpkem v životě potkala...

  OdpovědětVymazat
 18. Mě dokonale vyhovuje můj přítel, navštěvujeme se, bere mě na dovolené, na výlety, je na společenské akce se mnou odmítá chodit, tak jdu sama   

  OdpovědětVymazat
 19. Hlavně nevstupovat dvakrát nebo i třikrát do stejné řeky - radím já!!

  OdpovědětVymazat
 20. Když pročítám TT něco mě svojí originalitou, tak dostane, že vím hned, že to patří do výběru. Stále hledej.

  OdpovědětVymazat
 21. [14]: Jednoho mám doma, ale nedám ani za nic!

  OdpovědětVymazat
 22. [14]: A jak si představuješ takového RŮŽOVÉHO PANTERA?

  OdpovědětVymazat
 23. [23]: Máte doma zázrak, jste šťastná žena a věřím že ho nedáte, ale nebojte, vy jste výjimečná žena a takovou by on neměl důvod nikdy v životě opustit, ani vy jeho. Zázraky se dějí ve virtualitě, tedy vlastně ve vaší realitě.

  OdpovědětVymazat
 24. [25]: Sugr, zcela všemu, co píšeš,  nerozumím, ale žiju dál. Díky.

  OdpovědětVymazat
 25. [26]: Moc hezky vždy píšeš o svých dětech, manželovi i sobě, zřejmě jste skutečně krásná a spokojená rodina a to se dneska jen tak nevidí. Obdivuji to, proto jsem napsala, že když máš tak výjimečného muže,že i ty jsi taková výjimečná, tak to přeci je a tak to je cítit z toho co píšeš. Nezávidím, přeju a moc, v práci je nás 8 žen ve středním věku, z toho jen 2 vdané, ale spíše jen kvůli dětem zůstávají..., proto se skláním před takovými lidmi mužem a ženou jako jste vy dva, že vůbec jsou. Jinak není třeba můj koment chápat.

  OdpovědětVymazat
 26. [27]: Sugr, děkuji, ale nevím, jestli mne vidíš v správném světle a nepřikrášluješ si mne. Ale je fakt, že se máme rádi a vážíme si sebe navzájem. Přeji Ti, abys muže svých snů našla. Když na tom budeš pracovat, může se Ti to splnit.

  OdpovědětVymazat
 27. [28]: Vycházím jen z komentářů které necháváš zde ve virtuálním světě u blogerek.

  OdpovědětVymazat
 28. Blondýnko, díky, početla jsem si a připomněla, že vstávej semínko holala jsem kdysi zpívala svým malým dětem, aby se jim lépe vstávalo . Život ti určitě chystá další příběhy, tak držím palce.

  OdpovědětVymazat
 29. Škoda, že se nedá poskládat jeden z těch všech dohromady. Nedivím se, že sis nevybrala. Ale zase je to lepší, než nic.

  OdpovědětVymazat
 30. Simčo, ty se máš, na každém prstu pět nápadníků a můžeš jimi vyplnit celý týden :).

  OdpovědětVymazat
 31. Opět smekám před tvým uměním udělat si ze sebe srandu a ještě zabalit do poučného a veselého povídání. Jsi prostě správná ženská

  OdpovědětVymazat

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE.