pátek 26. března 2021

Nákupy podle krále popu ...


Moje generálka od svých čtrnácti let pracovala po obchodech.
Bytostně nesnášela nakupování, prohlížení sortimentu obchodů a dlouhé fronty.
Vždy, když viděla záběry krále popu Michaela Jacksona, jak přijíždí v noci do nákupního domu Harrods a nerušeně si nakupuje, záviděla mu.
Bez čumilů, bez front, s hejnem servilních prodavačů a posluhovačů mezi narvanými regály dokonalého zboží.
Také už třicet let dělám v jednom obchodě. A nakupování nesnáším úplně stejně.
Jednou za čas mám náladu k nakupování, po většinou cítím největší radost v zahradnictví a nejmenší při zkoušení podprsenek, to vnímám opruz největší. 
V malé kabince za ještě menší plentou s deseti chrániči na kolena cpu ty svoje chudérky do tuhého a tvrdého obalu a potím se navzdory všem a všemu.
Má stavba již finišuje a nastal čas začít nakupovat. Och, můj bože ..
Přijíždím do bytového a nábytkářského centra M.
Nabízí mi moderní a kvalitní nábytek a nejvíc prodavaček na metr čtvereční. V každém úseku se mne ujme jedna, která mi posvítí, vydatně provede referát o potřebných lumenech / hlavní jednotky světelného toku / v oddělení světel.
Při výběru lůžka spolu skotačíme jako puberťáci, lezeme do úložných prostor, zkoušíme tvrdost matrací a pevnost roštu. Jsem nadšená, že se jedná o ženu, netuším, zda i muž by se mnou takto řádil na budoucím lůžku ?
Dostávám svou první kávu, minerálku a sušenku. Odškrtávám několik položek mého seznamu.
Další zastávkou v nákupní honitbě je nábytkářský gigant A s několika patry.
Zde se mohu pohybovat sama, bez asistence a bez potřebných referátů. Přesto jsem pod drobnohledem kamerového systému, vždy při vstupu mi Velký bratr nasvítí nový úsek.
Prohlížím si materiály, potahy, tvary sedaček. 
Je zde tak zoufale přetopeno, že přemýšlím, kdy skončím ve spodním prádle. Velký bratr to vidí a u dalšího patra mi nabízí orosenou minerálku.
Náš zákazník, náš pán. Škoda, že mi fešný muž z ochranky nedal  místo vody raději telefonní číslo, stál fakt za hřích :)
Po dvou hodinách mám vybráno, ujímá se mne úseková pracovnice. 
Dostávám další kávu, oslazenou minerálku a oříšky v čokoládě. Dieta ne dieta, moc se mi to líbí.
Dáma je evidentně vyprahlá, sociálně izolovaná, jsem její první zákazník po dvou dnech. 
Takže se dozvídám o těžkém průběhu covidu u ní, matky, milence a celou anabázi uzavírá referátem o úpravě horních víček. Vidím video z výkonu, fotky před a po.
Tleskám. Třetí kávu odmítám. Utíkám.
Jsem z těch káviček, vykecávání tak zničená, že mne děsí jen vstoupit do ráje kutilů O.
Vybírám plachty na přikrytí při malování a vstupuji do svěžího vzduchu venkovní expozice.
Oko mi spočine na překrásně vytvořené japonské zahradě s prvky tak originálními, až oči přechází.
Kochám se a záhy lituji.
Pracovník tohoto úseku si mne vyhlédne jako oběť a spustí proud slov, vět a dlouhých souvětí.
Jeho kadence je skutečně ratatatata, buší do mne argumenty.
Že právě toho budhu potřebuji, že právě tuto lampu potřebuji a bez boha štěstí příští týden zaklepu bačkorami. / pokud příští týden nevyjde článek, víte proč ! /
Můj chabý argument, že nemám japonskou zahradu, vychází slabě z mých úst.
Jsem jako po válečném tažení, tak servaná z těch náhlých projevů sympatie a prodejního úsilí, že beru nohy na ramena a  úprkem mezi regály pryč. Plachty prostě nemám.
Hele, mami, až tam nahoře půjdeš na koncert krále popu, pozdravuj. A fakt mu ty nákupy nemusíš závidět. 
Víš, málem mne z těch káviček kleplo, z přemíry zájmu také a věř mi nebo né, já jsem si to vůbec neužila. Ten život s lidmi mne baví daleko víc a na fronty se fakt už těším ...
79 komentářů:

 1. Tak aspoň sis to "hvězdné" nakupování prubla :-)

  Jinak bych docela i ráda viděla běžnou ženu, co si nákupy podprsenek užívá :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Předpokládám, že nákup spodního prádla si užije každá žena s dokonalými mírami, která nemá co kamuflovat a které sedí všechno. Vesměs míry 90-60-90.
   Ty ostatní se trápí, že je málo nebo naopak moc.

   Smazat
 2. Simonko, jako bych tam byla s tebou.Já nesnáším kravál, který je ve velkých prodejnách, ta vtíravá nahlas muzika, ve smyčce, to zdrhám. A vedro. Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro mne je drastické to horko.
   Stále se tou nehospodárností trápím, přetopené a přesvícené haly, to musí stát šíleně moc peněz !

   Smazat
 3. Na nakupování se těšívám asi jako k zubaři nebo na policejní výslech. Sice tomu nerozumím, ale akceptuji, že si někdo může i návštěvu u zubaře užívat :-).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Strašně záleží na zubaři. Posledních zhruba 15 let nemám problém, chodím k ženě, která poslouchá ráda stejnou hudbu jako já a je empatická.

   Smazat
 4. Naprosto rozumím! Já se snažím utíkat úslužným prodavačům v každém obchodě, do kterého vlezu. Někdy to dokonce dělám tak automaticky, že teprve když prodavač odejde, zjistím, že by se mi vlastně nějaká jeho rada bývala docela hodila :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Úslužná prodavačka je bohužel hnána předpisy a plánem, za který je ohodnocená.
   Věřím, že skoro všechny by takovou iniciativu vůbec nerozvíjely, kdyby nemusely.

   Smazat
 5. Tohoto jsem u nás naštěstí ušetřena. Všechny obchody jsou zavřené a i kdyby otevřené byly v malém městě ti nikde kávu nenabídnou a protoze jsou tu převážně vietnamci tak pokud si chceš koupit oblečení, tak akorát přesvědčují, že to je ta správná velikost i kdybych v tom byla narvaná a špeky mi přetékaly do všech stran anebo se v tom ztratím jako ve velkém pytli. Ale ted je zavřeno. Butiky, které tu jsou, nejspíš už asi po roční uzávěře neotevřou. Tak pokud budu něco potřebovat, budu se muset vypravit do větších měst, nebo chodit ve starých hadrech jako bezdomovec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás je vše otevřeno, ale smí se jen na živnostenský list.
   Otázka malých obchodů se ukáže asi hodně ve špatném světle, protože mnoho z nich bude muset skončit nebo už prostory vyklidili. Nastane hodně špatná doba, která nahraje opět velikým řetězcům, bohužel.

   Smazat
 6. Přímo bytostně nesnáším, když si chci něco vybírat, a seběhne se kolem mne hejno kdákajících prodavaček s otázkou co chci. Já si to chci vybrat sama, prohlížet si to v klidu a ne mít za zadkem někoho, kdo mi do toho stále kecá. Až v okamžiku kdy si vyberu a nemají třeba zrovna mou velikost tak se pak teprve optám stínu který mne nepřetržitě následuje. Proto taky raději navštěvuji zahradní centra, kde není o obsluze ani vidu ani slechu. Občas tedy ani v okamžiku, kdy to potřebuju. P.S. Nebýt stálého oblékání a svlékání při zkoušení prádla, bych si to pro změnu užívala. Ale pokud mám po ruce tak šest sedm kousků a nemusím si pro každý který se mi líbí chodit zvlášť, tak si to i užívám....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musím říct, že ten přeborník v OBI byl neskutečný.
   Asi měl radost, jak se jim tam expozice podařila, což bych i ocenila, kdyby nebyl skutečně doslova vlezlý.
   Já jsem milovala nákupy s dcerou, ona oběhla možné velikosti a navíc mi řekla, zda v tom skutečně mohu nebo ne.

   Smazat
  2. Přesně! To samé já, dcera mi vždycky poradila, a dobře, neb se nechtěla za svou matku stydět když s ní někam vyrazila a aby jí matku tady v Teplákově záviděly. :D
   Já nesnášela když jsem vlezla kamkoli k Číňanům a teď se na mne málem ještě ve dveřích vrhnul houf důchodkyň.... naštěstí už zjistila, že Češi tu nadměrnou úslužnost nesnášejí a tak s tím přestali.Navíc když člověk kolikrát těm důchodkyním řekl co chce, tak na tebe koukaly jak vrány a nevěděly vůbec o co jde.

   Smazat
  3. Musím říct, že to mi nesmírně chybí.
   Vůbec postrádám chvilky s dcerou, když jsme jezdily na nějaký výlet, zajely nakupovat.
   Vnoučata jsou báječná, ale už chybí čas na to, si tu vzájemnost užít.
   Navíc díky kokotviru je svět i vztahy vzhůru nohama.

   Smazat
 7. Ani já nemám ráda, když po vstupu do jakéhokoli obchodu přijde otázka: Můžu vám nějak pomoc?. Okamžitě odpovídám, že se jdu jenom tak pokoukat i když do obchodů chodím většinou za určitou věcí, jen občas pokoukat. Moje hobby to zrovna není, raději si vybírám sama a prodavačku vyhledám, pokud fakt potřebuji něco řešit. Momentálně je stejně většina obchodů zavřená, chystám se prozkoumat zahradnická centra, ale až nás pusatí z Prahy. Na to se už fakt těším. Přeji hezký víkend ☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná by ta otázka byla i příjemná, kdyby přišla ve vhodnou chvíli, ve správný čas.
   Ale spustit kulomet hned u vchodu je malér.
   Mnoho manažerů i vedoucích, včetně mě se snaží o taktnost a pravý okamžik tohoto sdělení, bohužel ne vždy padá na úrodnou půdu.

   Smazat
 8. Už se těším, až nám ten zahradní domeček ukážeš na foto. Jak jsi ho pěkně vybavila nábytkem. A těším se i na obrázky Tvé krásné zahrady.
  A k těm nákupům. Čím jsme starší, tím je víc nesnáším. Ještě tak malý obchůdek, ale velké obchoďáky nemusím. M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno finišuje a já jsem tak zničená a unavená, že si to ani neužívám a chci to mít hlavně za sebou.
   Máme to tak asi všichni, hluk, teplo a obrovská plocha jsou vždy kontraproduktivní.
   A přesto vydělávají miliardy.

   Smazat
 9. Simi, opět jsi mě báječně pobavila.😂🤣 I když tobě asi v tom obchodě moc do smíchu nebylo. Také nesnáším upovídané prodavačky, které vnucují i to co nepotřebuju.
  Nicméně fotka bonsají je boží.👍👍
  Těším se na premiéru a moc držím palce, aby finále proběhlo pokud možno v klidu. 🍀

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čím déle okolo toho běhám a už je to půl roku denně, tím víc jsem vycucaná a přeju si to mít za sebou. Nebudu lhát, to sousto je pro jednoho člověka obrovské.
   Fotka bonsají je z Pixabay, tak krásně fotit neumím, i když bych si to moc přála.
   Půjčuji si fotky, které nemusí mít autorský list, který vyžadují ostatní.

   Smazat
 10. To je mazec. Mám pocit, že i prodavači jsou nevypovídaní a tak jsou vděčni za každého posluchače/ku. I když vůbec netuší, co si přišli koupit. No, už aby bylo zase vše otevřené a mohli jsem si vybírat bez doprovodu. :o)
  Simčo, přeji ti krásný víkend. D.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni jsou tím rokem ztrápení a způsob současného života je otravný.
   I ty prodavačky a prodavači se šíleně opruzují, hlavně pracovní doba v lekování vůbec neutíká, na chvíli je to fajn, ale dnes a denně to musí být šílené.

   Smazat
 11. On je to celkem oříšek, jak slušně ty otravy odpálkovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až skončí toto období, všichni se vrátí k normální pracovní náplni a přestane se vařit kávička, protože na to nebude kdy, pracovní povinnosti se vrátí do normálu.

   Smazat
 12. Ani se Ti nedivím, že jsi prchala. Nakupování není můj koníček a velká nákupní centra by pro mně nemusela být. Co se týká kabinek, tak je to pro mně očistec, vidím každý fald navíc a že jich teď je.
  Dnes jsem byla po delší době ve městě a měla jsem štěstí, že si prodavači nechtěli povídat. ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Malá kabinka v mini prostoru, obrovské zrcadlo a malý, většinou sepraný hadr mezi dvěma stěnami by byl obrovský materiál na spoustu veselých vyprávění :))

   Smazat
 13. Simi, mě nejvíc v obchodech vyhovuje, když si mě nikdo nevšímá a prodavačky nejsou dotěrné. Pak si to i užívám, zvlášť když je se mnou má kamarádka. Ale když někdo vnucuje a vtírá se moc, seberu se a jdu pryč. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si to neuvěřitelně užívala s dcerou, ráda na naše nákupy vzpomínám.
   Ona byla vždy trpělivá a hlavně mi narovinu řekla pravdu. Což se počítá.
   Strašně se těším, až otevřou první obchod a hlavně první kavárnu, předávkuji se zážitky. :)

   Smazat
 14. Nakupování, to je kapitola sama o sobě. Někdy se mu nelze vyhnout, jindy to zase nevadí. Fotka s bonsajemi je moc krásná. O mou jedinou bonsaj se bohužel začal zajímat kocour a zdá se mi, že od té doby stromeček nějak neprospívá... on je opravdu zahradník za všechny prachy :-D V obchodech typu Hornbach a Uni Hobby se vždycky nějak zdržím... i když tam vůbec nic nepotřebuju :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje kočky kytky nezajímají, když byly koťata, tak jo, ale nyní jsou úplně lhostejné. Tedy pokud by tam nelétala moucha či jiný hmyz, to třeba takový Míša jde do boje.

   Smazat
 15. Blondýnko, tak tohle mě odrovnalo už při čtení. Tohle já bych fakt nedala, už léta se vyhýbám kamenným obchodům a jediné, kam se přinutím jít a ještě z toho mám radost, jsou zahradnictví. Měj pěknou sobotu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, že internet je fajn.
   ale objednala jsem si svícení a přišlo mi v rozervané krabici, mizerně zabalené a pomlácené. Takže jsem ho vrátila a šla raději nakoupit do kamenného obchodu.

   Smazat
 16. Nakupování při zařizování nových prostor mám ráda. Když jsou peníze, tak je to radost. Ale také nesnáším, když se na mne vrhne prodavač a stále mi něco nabízí. Ale v současné době mi spíše vadí, že si nelze koupit některé věci běžné potřeby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maruško, to není o penězích nebo já to vnímám jinak.
   Je mnoho lidí, kteří dokáží udělat z prdu kuličku a zařídí si interiér na výbornou.
   A pak jsou lidé, kteří mají peněz, že je neutratí a jejich vkus je k pláči.
   Právě jsem viděla rozhovor s fotbalovou manželkou paní Limberskou, myslím, že penězi jejich domácnost nestrádá, ovšem už jen rámečky fotografií byly takový šílený kýč, dlouho jsem větší šílenost neviděla.
   Mně osobně chybí nákup ponožek, nutně bych potřebovala nové a takový Rossman nabízí pár za 110kč, což si mohou strčit za uši.

   Smazat
  2. Ano, ponožky, to nám chybí také. Hlavně synovi do pracovních bot. legrační je, že v obchodě je mají, obchod je otevřený, ale prodají je jen osobě vlastnící ŽL.

   Smazat
 17. Simčo, pěkný článek, představovala jsem si to v živých barvách :o) Jinak nákupy podprsenek taky nesnáším, hlavně nechápu, jak mají prodavačky tohoto sortimentu neustálou potřebu dámám do kabinky bez zeptáni lézt, fyzicky kontrolovat volbu velikosti atd. Bože :o)
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem šílená, když za plentu bez dovolení vrazí soudružka, začne mi utahovat ramínka, strkat mi prsa pod ksicht a cpát prsty pod podprsenku, jsem schopná vraždit a koukám, že nás je víc :)))

   Smazat
 18. Cca před 10lety jsem se pustila do půdní vestavby. Když došlo na zařizování nábytkem myslela jsem že si to budu užívat, ale byla jsem tak unavená vším co bylo před tím dlažba, lino, kuchyně… Prostě jsem to nedávala a často hlasitým ne jsem zastavila řeči vlezlých prodavačů. Nic proti nim je to jejich práce ale někdy bych prostě uvítala, kdyby mě nechali v klidu si prohlédnout zboží, o které mám zájem… Má nechuť k nákupům došla tak daleko, že světla jsme vybírali až po třech letech a přes internet. Takže ti rozumím a přeji hodně energie, aby zařizování domečku proběhlo v té nejlepší pohodě…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI !!!!
   Jak já jsem tohle potřebovala číst. Jsem unavená, ztrápená a úplně vycucaná.
   Už půl roku každý den docházím na stavbu, nemám chlapa, nemá Lorence a to, nač jsem se těšila, právě na to zařizování, to vyšumělo do ztracena. Naopak se těším, až všichni vypadnou.
   A tak jsem se bála, že jsem nevděčná, že jsem fakt blbá a ono je to normální, hurá.

   Smazat
 19. Mně snad ani nevadí, když se v obchodě setkám s ,,až zbytečnou péčí". Ono to totiž není tak často, protože u nás na malém městě jsou obchody malé a tam se většinou s prodavačemi,prodavačkami znám, takže spíš je to o ppzdravu a uvítacím úsměvu. Ve velkých obchodních centrech, nakupuji jen občas a tam se dokážu z nadměrné péče personálu vyvléci :-).
  Nakupování za trest je pro mne v přítomnosti mého manžela :-), to mne vykolejí víc,nežli péče pracovníků obchodu. :-))))
  Hezkou sobotu, Simi !
  Hanka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj expřítel byl to samé v bleděmodrém, vykazoval příznaky otráveného vorvaně a já neměla ani v nejmenším chuť se na ten jeho obličej dívat.
   Problém zbytečné píče vzniká v současné době díky uzavření prodejen normálním zákazníkům a pracovníci se prostě nudí. Osobně je i chápu, mne by takto prošoustaný čas taky ubíjel. Ono je fajn si odpočinout, na druhou stránku všeho moc škodí, i toho odpočinku, člověk pak blbne.

   Smazat
 20. Včera jsem napsala dlouhý komentář, který mi zmizel. Opět jsem nevymazala včas mezipaměť, jak mi napověděl systém. Je to zajímavé, protože v hlavě mám vymazáno komplet a bez připomínání. ;) Tak nový pokus.
  Takové zařizování musí asi být docela zábavné, začínáš s novou nepopsanou stránkou, můžeš si vybrat jakou atmosféru, jaký styl chceš domku vdechnout. Věřím, že je to ale i náročné, úplně jsem viděla ty prodavače vyhladovělé po kontaktu se zákazníkem, jak si předávají osamělé nakupující jako lvice gazelu. :D
  Hezké jarní dny přeju. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bevíčková, ty máš covid, ty máš nárok mít vymazáno :)))
   Máš pravdu, ani pro ně není příjemné trávit den bez práce, musí to být šíleně demotivační, navíc únavné v přetopených halách, kde od rána do večer hraje debilní hudba a ona opravdu hraje.
   Ten nepopsaný list je skvělý, ale já už to dozoruji půl roku a mám dost. Jedu na setrvačník, nakoupím a rychle vypadnu, víc už nedávám :)

   Smazat
 21. Zkoušení nových křesel a postelí je moje oblíbená činnost. Bohužel tyto kusy nábytku obměňujeme v intervalu desítek let, takže si toho moc neužiju.

  OdpovědětSmazat
 22. Milá Blondý, jakože od fochu, mám alergii na nakupování čehokoliv, kdysi mi jedna kamarádka vyčetla, že s ní nechci šopovat, tak jsem jí řekla, že s ní půjdu na magistrát, kancl od kanclu a schválně jak ji to bude bavit. :). Jak to tady čtu, tak nevím, kdo k nám teda chodí rád zkoušet a nakupovat? žeby blogerky houfně nerady? Buď ráda za živnosťák, měla bys další klacek pod nohy. A ke všem omezením, v mém okolí už se lepily boty vteřiňákem, zašívala péřovka, a vrchol bylo doprošování při nákupu obyč vypínače pro 80 letou matku, chápu, že nemoc a smrt jsou pádný důvod, ale proč nenajít cestu.. doufám, že jsi dobře vybrala , moc Ti to přeju a těším se s Tebou. Lenka kočka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sama víš, že je prodavačka a prodavačka.
   Jednak jsou to stále jen lidé, kteří také řeší uvnitř své problémy a vypnout hlavu neumí a nebo jim to nejde. Navíc i zákazníci se dělí na dvě skupiny. Ta první má ráda malé obchody s personálem, který profesionálně poradí a nabídne.
   Ta druhá má ráda obrovské prostory, kde je vše anonymní a personál nedostupný.
   A když se to všechno smísí, vznikne ohňostroj emocí a někdy třecích ploch.
   Za majitele obchodu bych mohla říct, že mi často vstávají vlasy na hlavě a to mám personál, který u mne dělá průměrně 25 let, takže inventář. A co dámy dokáží vytvořit, nestačím se divit.

   Smazat
 23. Mám k nakupování postoj zcela identický a uchyluju se k němu osobně jen v situacích naprosto nezbytných. Jen s podprsenkama nemám vůbec žádné zkušenosti. Nenosím je totiž a nikdy jsem je nenosila. Ani co plavek se týče, kde jsou plavkové podprsenky povinný, nosím plavky jednodílný.
  Tak jsem si to teď představila, zkoušení v kabince....to mě vlastně do teď vůbec nenapadlo. Myslela jsem, že jen zadáš číslo, vybereš a jdeš :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom případě ti 90 % žen této planety závidí.
   Chodit bez podprsenky si může z estetických důvodů dovolit velice málo žen, protože umístění ňader bývá povětšinou tristní, ba zoufalé.
   Štěstí mají dámy, kterým příroda nadělila malá prsa, kterými ani těhotenství, kojení a gravitace nezacvičila.
   Zadat číslo můžeš, ale povětšinou již jen tvar podprsenky je tak rozhodující, že ti z deseti sedí pouze jedna. A jak to tak čtu v komentářích, není to jen má zkušenost.

   Smazat
 24. Tak třikrát, čtyřikrát do roka vyrážím na velký nákup s manželem, je to náš zvyk, který miluju. Já nakupuji, on platí a nosí tašky, poté mě smí pozvat na oběd . Nikdy ho nešetřím, i když ho miluji. Přesně podle rčení, že nejdražší prostitka je mamželka.😂

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je vše, co váš vztah povznáší do úplně jiného levelu a nezbývá jen než pogratulovat a tiše závidět :)

   Smazat
 25. Nesnáším obchody kde se každé 3 metry prodavačka zeptá jak mě může posloužit . Naštěstí tenhle agresivní styl tady běžel před několika lety, teď se jen mírně připomenou , ať se na ně obrátíme v případě potřeby .. Problém je v malých obchůdcích kde jste s prodavačkou, často majitelkou, sami, ale stačí říct že se jen poohlédnete a pak se eventuelně zeptáte. Teď máme jiné problémy, neb většina obchodů je zavřených 😉

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hned jsem se podívala, kde je tam u vás a je to má milovaná Itálie !!!!!!!!!!
   V rodných Čechách jsme na to stejně, všechny obchody, které jsem jmenovala, jsou také pro širokou veřejnost nedostupné, lze nakupovat pouze s živnostenským listem nebo na internetu a pak si zboží vyzvednout.
   Agresivní styl nabízení běží nyní, ale na obhajobu, mnoho obchodů bojuje p přežití, pandemie stanovila úplně jiná kritéria.
   Zdravím tam k vám. :)

   Smazat
 26. Chápu že většina obchodů které mohou být otevřené, má touhu prodávat, ale někdy zákazníky spíš vystraší. Málokdo jde s přesně vyhraněným názorem co chce koupit natož v zahradnictví ! Nemluvě o supermarketech ... 😁

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doba je tak zoufale složitá, lidé jsou unavení, vystresovaní a hlavně společensky izolovaní, věřím, že toto by se za normálního běhu nestávalo, já jsem kávu nikdy a nikdy nedostala, natož oříšky v čokoládě :))

   Smazat
 27. Myslela jsem, že ženský, co mají prsa, nakupování podprsenek baví...:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl! Veliký !
   Kupování podprsenek je frustrace první třídy.
   Kdo nemá problém, jsou ženy po modelaci nebo po silikonové výplni. Těm sedí podprsenky na první dobrou, protože si prsa nemusí upravovat do potřebného tvaru, těm to sedne na první dobrou. Alespoň takto mi to vylíčila prodavačka spodního prádla.
   Ostatní mají buď málo nebo moc, než to narvou do tvaru, různě rolují, navíc nová podprda vždycky tlačí, vždycky.

   Smazat
 28. Blondýnko, nakupování nesnáším úplně stejně, a je jedno, jestli se jedná o jídlo, oblečení nebo nábytek. Poslední Vánoce jsem kompletně vyřešila on-line a zjistila jsem, že mi to docela vyhovuje. A děsím se chvíle, kdy se otevřou obchody s oblečením, protože vím, že tam jít musím, děti mi zase nějak vyrostly... :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se konkrétně na ty obchody s oblečením těším, protože mi dochází kalhoty a v teplácích chodit nemohu, protože jsem nikdy v žádných nechodila, tudíž nemám zásobu :)

   Smazat
 29. Simi, nakupování také nemám moc ráda. Nákupním centrům se vyhýbám a potraviny nejlépe malý krámek, kde cíleně koupím co potřebuji. Kabinky a zkoušení jedině v létě, kdy na sobě mám jen šaty a prádlo - v zimním období nemyslitelné - těch vrstev, co bych musela svléknout. Ale finišované na tvé vysněné stavbě je určitě příjemnou záležitostí - zařizování by mne moc bavilo. Přeji ti pěknou neděli. Iva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přiznám se, že se každý den modlím, aby bylo hotovo.
   Je to na jednoho člověka příliš, nikdo mi nepomáhá a mám hlavu jako pátrací balon.
   Euforie se nedostavila, naopak jsem vyšťavená, unavená a hlavně depresivní.
   Zavřená permanentně doma sama zdolá i hodně silné jedince. Takže finišování si bohužel neužívám.

   Smazat
 30. Blondýnko, ono čeho je moc, toho je příliš. Já nakupování nemusím od mala. Ani jsem si neuměla koupit nic od cesty, když jsem dostala víc penízků... Jak je ale člověk zavřený, tak se mění - kdybys viděla, kolik já toho nakoupila od cesty, když jsem se konečně dostala do většího obchodu :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rok nás šíleně změnil, strach z nákazy, věčné zákazy se na psychice podepsaly a takové to obyčejné radovaní, že člověk pořídil něco v pěkné slevě nebo jenom pro radost, no to není.
   Já se úplně ze všeho nejvíc těším na moment, kdy si budu moct sednout do Costy, dám si veliký kafe a budu se radovat z lidského cvrkotu, na se doslova třesu.

   Smazat
 31. Simčo, já taky nemám ráda tento typ nakupování. Ráda si věci prohlídnu a osahám sama. Už jsem velká holka a nenechám si vnutit něco, co nechci. A tak, když nedají pokoj, odcházím. Taky jsem dělala kdysi v obchodě s nábytkem :-) a nemohla bych se takto vtírat, jen oni asi nemají na výběr.
  Vydrž! Jitka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemají na výběr. Většinou se spolupodílí na prodeji, výše jejich mzdy a příplatků je úměrná právě prodeji a ten je nyní minimální.
   Rozhodně musí být opruz celou směnu dělat, že dělám a navíc každý zákazník je vidina větší odměny. Rozumím jim, že když si pak nadřízený vyhodnotí záznam, musí vidět, že se pracovník snaží.

   Smazat
 32. Kupování podprsenek je největší opruz, naprosto souhlasím! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ze všeho možného nakupování rozhodně.
   Mnoho žen to řeší různými eshopy, kde co nesedí, pošlou zpátky.
   I to je cesta, v pohodlí, doma. Jen jsem neměla koule to zkusit. :)

   Smazat
 33. Simi, opět super článek - pobavil. Trochu závidím ty klidné a pohodové nákupy. Předělávám ložnici, vím, že při mém věku asi naposledy. Jen, bohužel, nemám IČ, tak smůla. Otravuji proto dcery známého, aby se mnou prošli obchody. Snad to vyjde.

  OdpovědětSmazat
 34. U kávy vždy záleží na tom, jak kvalitně je pražena. U podprsenek to nevím.

  OdpovědětSmazat
 35. Už jsem ve věku, kdy radost mám jen v zahradnictví. Nákup a zkoušení podprsenek, kapitola sama pro sebe, kdy slovo zmenšující moc zmenšené nevidím. Prodavačka na každém kroku u mě znamená otoč se a odejdi, vím že musí, ale já ocením aktivitu na požádání. Přeji lepší zítřky!

  OdpovědětSmazat
 36. Všeho moc škodí, jak říká moudro...proto se nedá jen tak lehce nakupovat celý rok v zahradnictví... naštěstí pro nás nadšené zahradnice😁
  Jinak nákup spodního prádla - hrůza - když na to musí dojít, lituji, že nejsem naturalista a nežijí na nějakém opuštěném ostrově v Tichomoří ☀️😉

  OdpovědětSmazat
 37. Chápu, že prodavačky mají prodávat, zboží nabízet, jen se to nesmí přehánět, to pak mažu z prostoru rychlostí blesku. V posledních letech mne fakt nákupy v obchodních centrech vůbec nebaví a ani nyní se mi po nich nestýská! Co však těžce nesu v těchto dnech, že nemohu zajet do našeho oblíbeného zahradnictví. Na zahradu jsme s mužem zaútočili s razantními změnami, přesazováním, rozšiřováním a potřebujeme toho tolik dosázet :-). Listuji si knihami o zahradách a tiše sním...

  OdpovědětSmazat
 38. To už otevřeli obchody nebo jde o obchody stále otevřené? Nebo vzpomínka na nakupování v době, kdy bylo otevřeno?
  Pokud dnes, tak chápu to lovení zákazníků. I když bych spíš chápala útěk před zákazníky :D
  Ale jinak vlezlí prodavači mi vždycky lezli na nervy. Dobrý prodavač odhadne, kdy je dobré nechat zákazníka porozhlédnout a kdy jej oslovit. A myslím že v tom, co nakupujete ráda a co ne, se docela shodujeme :D Nikdy mě nebavilo nakupovat oblečení, a vždycky mě bavilo nakupovat knížky, desky, a podobné pitominky...

  OdpovědětSmazat
 39. Přes net kupuji tak max spotřebiče. Oblečení a boty musím vyzkoušet. Takže teď nechávám vydělat Vietnance, který se naštěstí nebojí a prodává za páskou. A je taktní, takže nakupuji bez jeho asistence. Rozjel se mi zip, takže mám od něj zimní bundu a ruply mi gatě, mám nové, elastické rifle. Zlatý Vietnamec. Ale stejně se moc těším, až si konečně budu vybírat tu novou, tolik potřebnou šprndu

  OdpovědětSmazat
 40. Má milá spolublonďatá, žiješ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jani, žiju, jen jsem si dala pauzu.
   Potřebuji odfrknout.
   Opatruj se a děkuji.

   Smazat
 41. Simčo, jsem ráda, že odfrkuješ, říkala jsem si, co se s tebou děje. Měj se, pá ☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 42. Když se před svátky na pár dní otevřely obchody, jediné, co jsem potřebovala bylo spodní prádlo a jaké nemilé překvapení v podobě fronty až na chodník na mne čekalo před obchodem. Tak jsem tam tak stála a říkala si "No, super teď všichni vědí, že potřebuji gatě." Och, jak to bylo ponižující. Čekání ve frontě jsem si kratila hovorem s jednou paní. Je vidět, že nám kontakt chybí. Když jej nemáme hrabe nám.

  OdpovědětSmazat

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE.