pátek 26. března 2021

Nákupy podle krále popu ...


Moje generálka od svých čtrnácti let pracovala po obchodech.
Bytostně nesnášela nakupování, prohlížení sortimentu obchodů a dlouhé fronty.
Vždy, když viděla záběry krále popu Michaela Jacksona, jak přijíždí v noci do nákupního domu Harrods a nerušeně si nakupuje, záviděla mu.
Bez čumilů, bez front, s hejnem servilních prodavačů a posluhovačů mezi narvanými regály dokonalého zboží.
Také už třicet let dělám v jednom obchodě. A nakupování nesnáším úplně stejně.
Jednou za čas mám náladu k nakupování, po většinou cítím největší radost v zahradnictví a nejmenší při zkoušení podprsenek, to vnímám opruz největší. 
V malé kabince za ještě menší plentou s deseti chrániči na kolena cpu ty svoje chudérky do tuhého a tvrdého obalu a potím se navzdory všem a všemu.
Má stavba již finišuje a nastal čas začít nakupovat. Och, můj bože ..
Přijíždím do bytového a nábytkářského centra M.
Nabízí mi moderní a kvalitní nábytek a nejvíc prodavaček na metr čtvereční. V každém úseku se mne ujme jedna, která mi posvítí, vydatně provede referát o potřebných lumenech / hlavní jednotky světelného toku / v oddělení světel.
Při výběru lůžka spolu skotačíme jako puberťáci, lezeme do úložných prostor, zkoušíme tvrdost matrací a pevnost roštu. Jsem nadšená, že se jedná o ženu, netuším, zda i muž by se mnou takto řádil na budoucím lůžku ?
Dostávám svou první kávu, minerálku a sušenku. Odškrtávám několik položek mého seznamu.
Další zastávkou v nákupní honitbě je nábytkářský gigant A s několika patry.
Zde se mohu pohybovat sama, bez asistence a bez potřebných referátů. Přesto jsem pod drobnohledem kamerového systému, vždy při vstupu mi Velký bratr nasvítí nový úsek.
Prohlížím si materiály, potahy, tvary sedaček. 
Je zde tak zoufale přetopeno, že přemýšlím, kdy skončím ve spodním prádle. Velký bratr to vidí a u dalšího patra mi nabízí orosenou minerálku.
Náš zákazník, náš pán. Škoda, že mi fešný muž z ochranky nedal  místo vody raději telefonní číslo, stál fakt za hřích :)
Po dvou hodinách mám vybráno, ujímá se mne úseková pracovnice. 
Dostávám další kávu, oslazenou minerálku a oříšky v čokoládě. Dieta ne dieta, moc se mi to líbí.
Dáma je evidentně vyprahlá, sociálně izolovaná, jsem její první zákazník po dvou dnech. 
Takže se dozvídám o těžkém průběhu covidu u ní, matky, milence a celou anabázi uzavírá referátem o úpravě horních víček. Vidím video z výkonu, fotky před a po.
Tleskám. Třetí kávu odmítám. Utíkám.
Jsem z těch káviček, vykecávání tak zničená, že mne děsí jen vstoupit do ráje kutilů O.
Vybírám plachty na přikrytí při malování a vstupuji do svěžího vzduchu venkovní expozice.
Oko mi spočine na překrásně vytvořené japonské zahradě s prvky tak originálními, až oči přechází.
Kochám se a záhy lituji.
Pracovník tohoto úseku si mne vyhlédne jako oběť a spustí proud slov, vět a dlouhých souvětí.
Jeho kadence je skutečně ratatatata, buší do mne argumenty.
Že právě toho budhu potřebuji, že právě tuto lampu potřebuji a bez boha štěstí příští týden zaklepu bačkorami. / pokud příští týden nevyjde článek, víte proč ! /
Můj chabý argument, že nemám japonskou zahradu, vychází slabě z mých úst.
Jsem jako po válečném tažení, tak servaná z těch náhlých projevů sympatie a prodejního úsilí, že beru nohy na ramena a  úprkem mezi regály pryč. Plachty prostě nemám.
Hele, mami, až tam nahoře půjdeš na koncert krále popu, pozdravuj. A fakt mu ty nákupy nemusíš závidět. 
Víš, málem mne z těch káviček kleplo, z přemíry zájmu také a věř mi nebo né, já jsem si to vůbec neužila. Ten život s lidmi mne baví daleko víc a na fronty se fakt už těším ...
135 komentářů:

 1. Tak aspoň sis to "hvězdné" nakupování prubla :-)

  Jinak bych docela i ráda viděla běžnou ženu, co si nákupy podprsenek užívá :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Předpokládám, že nákup spodního prádla si užije každá žena s dokonalými mírami, která nemá co kamuflovat a které sedí všechno. Vesměs míry 90-60-90.
   Ty ostatní se trápí, že je málo nebo naopak moc.

   Vymazat
 2. Simonko, jako bych tam byla s tebou.Já nesnáším kravál, který je ve velkých prodejnách, ta vtíravá nahlas muzika, ve smyčce, to zdrhám. A vedro. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro mne je drastické to horko.
   Stále se tou nehospodárností trápím, přetopené a přesvícené haly, to musí stát šíleně moc peněz !

   Vymazat
 3. Na nakupování se těšívám asi jako k zubaři nebo na policejní výslech. Sice tomu nerozumím, ale akceptuji, že si někdo může i návštěvu u zubaře užívat :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strašně záleží na zubaři. Posledních zhruba 15 let nemám problém, chodím k ženě, která poslouchá ráda stejnou hudbu jako já a je empatická.

   Vymazat
 4. Naprosto rozumím! Já se snažím utíkat úslužným prodavačům v každém obchodě, do kterého vlezu. Někdy to dokonce dělám tak automaticky, že teprve když prodavač odejde, zjistím, že by se mi vlastně nějaká jeho rada bývala docela hodila :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úslužná prodavačka je bohužel hnána předpisy a plánem, za který je ohodnocená.
   Věřím, že skoro všechny by takovou iniciativu vůbec nerozvíjely, kdyby nemusely.

   Vymazat
 5. Tohoto jsem u nás naštěstí ušetřena. Všechny obchody jsou zavřené a i kdyby otevřené byly v malém městě ti nikde kávu nenabídnou a protoze jsou tu převážně vietnamci tak pokud si chceš koupit oblečení, tak akorát přesvědčují, že to je ta správná velikost i kdybych v tom byla narvaná a špeky mi přetékaly do všech stran anebo se v tom ztratím jako ve velkém pytli. Ale ted je zavřeno. Butiky, které tu jsou, nejspíš už asi po roční uzávěře neotevřou. Tak pokud budu něco potřebovat, budu se muset vypravit do větších měst, nebo chodit ve starých hadrech jako bezdomovec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás je vše otevřeno, ale smí se jen na živnostenský list.
   Otázka malých obchodů se ukáže asi hodně ve špatném světle, protože mnoho z nich bude muset skončit nebo už prostory vyklidili. Nastane hodně špatná doba, která nahraje opět velikým řetězcům, bohužel.

   Vymazat
 6. Přímo bytostně nesnáším, když si chci něco vybírat, a seběhne se kolem mne hejno kdákajících prodavaček s otázkou co chci. Já si to chci vybrat sama, prohlížet si to v klidu a ne mít za zadkem někoho, kdo mi do toho stále kecá. Až v okamžiku kdy si vyberu a nemají třeba zrovna mou velikost tak se pak teprve optám stínu který mne nepřetržitě následuje. Proto taky raději navštěvuji zahradní centra, kde není o obsluze ani vidu ani slechu. Občas tedy ani v okamžiku, kdy to potřebuju. P.S. Nebýt stálého oblékání a svlékání při zkoušení prádla, bych si to pro změnu užívala. Ale pokud mám po ruce tak šest sedm kousků a nemusím si pro každý který se mi líbí chodit zvlášť, tak si to i užívám....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím říct, že ten přeborník v OBI byl neskutečný.
   Asi měl radost, jak se jim tam expozice podařila, což bych i ocenila, kdyby nebyl skutečně doslova vlezlý.
   Já jsem milovala nákupy s dcerou, ona oběhla možné velikosti a navíc mi řekla, zda v tom skutečně mohu nebo ne.

   Vymazat
  2. Přesně! To samé já, dcera mi vždycky poradila, a dobře, neb se nechtěla za svou matku stydět když s ní někam vyrazila a aby jí matku tady v Teplákově záviděly. :D
   Já nesnášela když jsem vlezla kamkoli k Číňanům a teď se na mne málem ještě ve dveřích vrhnul houf důchodkyň.... naštěstí už zjistila, že Češi tu nadměrnou úslužnost nesnášejí a tak s tím přestali.Navíc když člověk kolikrát těm důchodkyním řekl co chce, tak na tebe koukaly jak vrány a nevěděly vůbec o co jde.

   Vymazat
  3. Musím říct, že to mi nesmírně chybí.
   Vůbec postrádám chvilky s dcerou, když jsme jezdily na nějaký výlet, zajely nakupovat.
   Vnoučata jsou báječná, ale už chybí čas na to, si tu vzájemnost užít.
   Navíc díky kokotviru je svět i vztahy vzhůru nohama.

   Vymazat
 7. Ani já nemám ráda, když po vstupu do jakéhokoli obchodu přijde otázka: Můžu vám nějak pomoc?. Okamžitě odpovídám, že se jdu jenom tak pokoukat i když do obchodů chodím většinou za určitou věcí, jen občas pokoukat. Moje hobby to zrovna není, raději si vybírám sama a prodavačku vyhledám, pokud fakt potřebuji něco řešit. Momentálně je stejně většina obchodů zavřená, chystám se prozkoumat zahradnická centra, ale až nás pusatí z Prahy. Na to se už fakt těším. Přeji hezký víkend ☺☺☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná by ta otázka byla i příjemná, kdyby přišla ve vhodnou chvíli, ve správný čas.
   Ale spustit kulomet hned u vchodu je malér.
   Mnoho manažerů i vedoucích, včetně mě se snaží o taktnost a pravý okamžik tohoto sdělení, bohužel ne vždy padá na úrodnou půdu.

   Vymazat
 8. Už se těším, až nám ten zahradní domeček ukážeš na foto. Jak jsi ho pěkně vybavila nábytkem. A těším se i na obrázky Tvé krásné zahrady.
  A k těm nákupům. Čím jsme starší, tím je víc nesnáším. Ještě tak malý obchůdek, ale velké obchoďáky nemusím. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno finišuje a já jsem tak zničená a unavená, že si to ani neužívám a chci to mít hlavně za sebou.
   Máme to tak asi všichni, hluk, teplo a obrovská plocha jsou vždy kontraproduktivní.
   A přesto vydělávají miliardy.

   Vymazat
 9. Simi, opět jsi mě báječně pobavila.😂🤣 I když tobě asi v tom obchodě moc do smíchu nebylo. Také nesnáším upovídané prodavačky, které vnucují i to co nepotřebuju.
  Nicméně fotka bonsají je boží.👍👍
  Těším se na premiéru a moc držím palce, aby finále proběhlo pokud možno v klidu. 🍀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čím déle okolo toho běhám a už je to půl roku denně, tím víc jsem vycucaná a přeju si to mít za sebou. Nebudu lhát, to sousto je pro jednoho člověka obrovské.
   Fotka bonsají je z Pixabay, tak krásně fotit neumím, i když bych si to moc přála.
   Půjčuji si fotky, které nemusí mít autorský list, který vyžadují ostatní.

   Vymazat
 10. To je mazec. Mám pocit, že i prodavači jsou nevypovídaní a tak jsou vděčni za každého posluchače/ku. I když vůbec netuší, co si přišli koupit. No, už aby bylo zase vše otevřené a mohli jsem si vybírat bez doprovodu. :o)
  Simčo, přeji ti krásný víkend. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všichni jsou tím rokem ztrápení a způsob současného života je otravný.
   I ty prodavačky a prodavači se šíleně opruzují, hlavně pracovní doba v lekování vůbec neutíká, na chvíli je to fajn, ale dnes a denně to musí být šílené.

   Vymazat
 11. On je to celkem oříšek, jak slušně ty otravy odpálkovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až skončí toto období, všichni se vrátí k normální pracovní náplni a přestane se vařit kávička, protože na to nebude kdy, pracovní povinnosti se vrátí do normálu.

   Vymazat
 12. Ani se Ti nedivím, že jsi prchala. Nakupování není můj koníček a velká nákupní centra by pro mně nemusela být. Co se týká kabinek, tak je to pro mně očistec, vidím každý fald navíc a že jich teď je.
  Dnes jsem byla po delší době ve městě a měla jsem štěstí, že si prodavači nechtěli povídat. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Malá kabinka v mini prostoru, obrovské zrcadlo a malý, většinou sepraný hadr mezi dvěma stěnami by byl obrovský materiál na spoustu veselých vyprávění :))

   Vymazat
 13. Simi, mě nejvíc v obchodech vyhovuje, když si mě nikdo nevšímá a prodavačky nejsou dotěrné. Pak si to i užívám, zvlášť když je se mnou má kamarádka. Ale když někdo vnucuje a vtírá se moc, seberu se a jdu pryč. Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si to neuvěřitelně užívala s dcerou, ráda na naše nákupy vzpomínám.
   Ona byla vždy trpělivá a hlavně mi narovinu řekla pravdu. Což se počítá.
   Strašně se těším, až otevřou první obchod a hlavně první kavárnu, předávkuji se zážitky. :)

   Vymazat
 14. Nakupování, to je kapitola sama o sobě. Někdy se mu nelze vyhnout, jindy to zase nevadí. Fotka s bonsajemi je moc krásná. O mou jedinou bonsaj se bohužel začal zajímat kocour a zdá se mi, že od té doby stromeček nějak neprospívá... on je opravdu zahradník za všechny prachy :-D V obchodech typu Hornbach a Uni Hobby se vždycky nějak zdržím... i když tam vůbec nic nepotřebuju :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje kočky kytky nezajímají, když byly koťata, tak jo, ale nyní jsou úplně lhostejné. Tedy pokud by tam nelétala moucha či jiný hmyz, to třeba takový Míša jde do boje.

   Vymazat
 15. Blondýnko, tak tohle mě odrovnalo už při čtení. Tohle já bych fakt nedala, už léta se vyhýbám kamenným obchodům a jediné, kam se přinutím jít a ještě z toho mám radost, jsou zahradnictví. Měj pěknou sobotu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, že internet je fajn.
   ale objednala jsem si svícení a přišlo mi v rozervané krabici, mizerně zabalené a pomlácené. Takže jsem ho vrátila a šla raději nakoupit do kamenného obchodu.

   Vymazat
 16. Nakupování při zařizování nových prostor mám ráda. Když jsou peníze, tak je to radost. Ale také nesnáším, když se na mne vrhne prodavač a stále mi něco nabízí. Ale v současné době mi spíše vadí, že si nelze koupit některé věci běžné potřeby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, to není o penězích nebo já to vnímám jinak.
   Je mnoho lidí, kteří dokáží udělat z prdu kuličku a zařídí si interiér na výbornou.
   A pak jsou lidé, kteří mají peněz, že je neutratí a jejich vkus je k pláči.
   Právě jsem viděla rozhovor s fotbalovou manželkou paní Limberskou, myslím, že penězi jejich domácnost nestrádá, ovšem už jen rámečky fotografií byly takový šílený kýč, dlouho jsem větší šílenost neviděla.
   Mně osobně chybí nákup ponožek, nutně bych potřebovala nové a takový Rossman nabízí pár za 110kč, což si mohou strčit za uši.

   Vymazat
  2. Ano, ponožky, to nám chybí také. Hlavně synovi do pracovních bot. legrační je, že v obchodě je mají, obchod je otevřený, ale prodají je jen osobě vlastnící ŽL.

   Vymazat
 17. Simčo, pěkný článek, představovala jsem si to v živých barvách :o) Jinak nákupy podprsenek taky nesnáším, hlavně nechápu, jak mají prodavačky tohoto sortimentu neustálou potřebu dámám do kabinky bez zeptáni lézt, fyzicky kontrolovat volbu velikosti atd. Bože :o)
  Měj prima dny, Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem šílená, když za plentu bez dovolení vrazí soudružka, začne mi utahovat ramínka, strkat mi prsa pod ksicht a cpát prsty pod podprsenku, jsem schopná vraždit a koukám, že nás je víc :)))

   Vymazat
 18. Cca před 10lety jsem se pustila do půdní vestavby. Když došlo na zařizování nábytkem myslela jsem že si to budu užívat, ale byla jsem tak unavená vším co bylo před tím dlažba, lino, kuchyně… Prostě jsem to nedávala a často hlasitým ne jsem zastavila řeči vlezlých prodavačů. Nic proti nim je to jejich práce ale někdy bych prostě uvítala, kdyby mě nechali v klidu si prohlédnout zboží, o které mám zájem… Má nechuť k nákupům došla tak daleko, že světla jsme vybírali až po třech letech a přes internet. Takže ti rozumím a přeji hodně energie, aby zařizování domečku proběhlo v té nejlepší pohodě…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI !!!!
   Jak já jsem tohle potřebovala číst. Jsem unavená, ztrápená a úplně vycucaná.
   Už půl roku každý den docházím na stavbu, nemám chlapa, nemá Lorence a to, nač jsem se těšila, právě na to zařizování, to vyšumělo do ztracena. Naopak se těším, až všichni vypadnou.
   A tak jsem se bála, že jsem nevděčná, že jsem fakt blbá a ono je to normální, hurá.

   Vymazat
 19. Mně snad ani nevadí, když se v obchodě setkám s ,,až zbytečnou péčí". Ono to totiž není tak často, protože u nás na malém městě jsou obchody malé a tam se většinou s prodavačemi,prodavačkami znám, takže spíš je to o ppzdravu a uvítacím úsměvu. Ve velkých obchodních centrech, nakupuji jen občas a tam se dokážu z nadměrné péče personálu vyvléci :-).
  Nakupování za trest je pro mne v přítomnosti mého manžela :-), to mne vykolejí víc,nežli péče pracovníků obchodu. :-))))
  Hezkou sobotu, Simi !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj expřítel byl to samé v bleděmodrém, vykazoval příznaky otráveného vorvaně a já neměla ani v nejmenším chuť se na ten jeho obličej dívat.
   Problém zbytečné píče vzniká v současné době díky uzavření prodejen normálním zákazníkům a pracovníci se prostě nudí. Osobně je i chápu, mne by takto prošoustaný čas taky ubíjel. Ono je fajn si odpočinout, na druhou stránku všeho moc škodí, i toho odpočinku, člověk pak blbne.

   Vymazat
 20. Včera jsem napsala dlouhý komentář, který mi zmizel. Opět jsem nevymazala včas mezipaměť, jak mi napověděl systém. Je to zajímavé, protože v hlavě mám vymazáno komplet a bez připomínání. ;) Tak nový pokus.
  Takové zařizování musí asi být docela zábavné, začínáš s novou nepopsanou stránkou, můžeš si vybrat jakou atmosféru, jaký styl chceš domku vdechnout. Věřím, že je to ale i náročné, úplně jsem viděla ty prodavače vyhladovělé po kontaktu se zákazníkem, jak si předávají osamělé nakupující jako lvice gazelu. :D
  Hezké jarní dny přeju. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bevíčková, ty máš covid, ty máš nárok mít vymazáno :)))
   Máš pravdu, ani pro ně není příjemné trávit den bez práce, musí to být šíleně demotivační, navíc únavné v přetopených halách, kde od rána do večer hraje debilní hudba a ona opravdu hraje.
   Ten nepopsaný list je skvělý, ale já už to dozoruji půl roku a mám dost. Jedu na setrvačník, nakoupím a rychle vypadnu, víc už nedávám :)

   Vymazat
 21. Zkoušení nových křesel a postelí je moje oblíbená činnost. Bohužel tyto kusy nábytku obměňujeme v intervalu desítek let, takže si toho moc neužiju.

  OdpovědětVymazat
 22. Milá Blondý, jakože od fochu, mám alergii na nakupování čehokoliv, kdysi mi jedna kamarádka vyčetla, že s ní nechci šopovat, tak jsem jí řekla, že s ní půjdu na magistrát, kancl od kanclu a schválně jak ji to bude bavit. :). Jak to tady čtu, tak nevím, kdo k nám teda chodí rád zkoušet a nakupovat? žeby blogerky houfně nerady? Buď ráda za živnosťák, měla bys další klacek pod nohy. A ke všem omezením, v mém okolí už se lepily boty vteřiňákem, zašívala péřovka, a vrchol bylo doprošování při nákupu obyč vypínače pro 80 letou matku, chápu, že nemoc a smrt jsou pádný důvod, ale proč nenajít cestu.. doufám, že jsi dobře vybrala , moc Ti to přeju a těším se s Tebou. Lenka kočka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sama víš, že je prodavačka a prodavačka.
   Jednak jsou to stále jen lidé, kteří také řeší uvnitř své problémy a vypnout hlavu neumí a nebo jim to nejde. Navíc i zákazníci se dělí na dvě skupiny. Ta první má ráda malé obchody s personálem, který profesionálně poradí a nabídne.
   Ta druhá má ráda obrovské prostory, kde je vše anonymní a personál nedostupný.
   A když se to všechno smísí, vznikne ohňostroj emocí a někdy třecích ploch.
   Za majitele obchodu bych mohla říct, že mi často vstávají vlasy na hlavě a to mám personál, který u mne dělá průměrně 25 let, takže inventář. A co dámy dokáží vytvořit, nestačím se divit.

   Vymazat
 23. Mám k nakupování postoj zcela identický a uchyluju se k němu osobně jen v situacích naprosto nezbytných. Jen s podprsenkama nemám vůbec žádné zkušenosti. Nenosím je totiž a nikdy jsem je nenosila. Ani co plavek se týče, kde jsou plavkové podprsenky povinný, nosím plavky jednodílný.
  Tak jsem si to teď představila, zkoušení v kabince....to mě vlastně do teď vůbec nenapadlo. Myslela jsem, že jen zadáš číslo, vybereš a jdeš :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tom případě ti 90 % žen této planety závidí.
   Chodit bez podprsenky si může z estetických důvodů dovolit velice málo žen, protože umístění ňader bývá povětšinou tristní, ba zoufalé.
   Štěstí mají dámy, kterým příroda nadělila malá prsa, kterými ani těhotenství, kojení a gravitace nezacvičila.
   Zadat číslo můžeš, ale povětšinou již jen tvar podprsenky je tak rozhodující, že ti z deseti sedí pouze jedna. A jak to tak čtu v komentářích, není to jen má zkušenost.

   Vymazat
 24. Tak třikrát, čtyřikrát do roka vyrážím na velký nákup s manželem, je to náš zvyk, který miluju. Já nakupuji, on platí a nosí tašky, poté mě smí pozvat na oběd . Nikdy ho nešetřím, i když ho miluji. Přesně podle rčení, že nejdražší prostitka je mamželka.😂

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je vše, co váš vztah povznáší do úplně jiného levelu a nezbývá jen než pogratulovat a tiše závidět :)

   Vymazat
 25. Nesnáším obchody kde se každé 3 metry prodavačka zeptá jak mě může posloužit . Naštěstí tenhle agresivní styl tady běžel před několika lety, teď se jen mírně připomenou , ať se na ně obrátíme v případě potřeby .. Problém je v malých obchůdcích kde jste s prodavačkou, často majitelkou, sami, ale stačí říct že se jen poohlédnete a pak se eventuelně zeptáte. Teď máme jiné problémy, neb většina obchodů je zavřených 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hned jsem se podívala, kde je tam u vás a je to má milovaná Itálie !!!!!!!!!!
   V rodných Čechách jsme na to stejně, všechny obchody, které jsem jmenovala, jsou také pro širokou veřejnost nedostupné, lze nakupovat pouze s živnostenským listem nebo na internetu a pak si zboží vyzvednout.
   Agresivní styl nabízení běží nyní, ale na obhajobu, mnoho obchodů bojuje p přežití, pandemie stanovila úplně jiná kritéria.
   Zdravím tam k vám. :)

   Vymazat
 26. Chápu že většina obchodů které mohou být otevřené, má touhu prodávat, ale někdy zákazníky spíš vystraší. Málokdo jde s přesně vyhraněným názorem co chce koupit natož v zahradnictví ! Nemluvě o supermarketech ... 😁

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doba je tak zoufale složitá, lidé jsou unavení, vystresovaní a hlavně společensky izolovaní, věřím, že toto by se za normálního běhu nestávalo, já jsem kávu nikdy a nikdy nedostala, natož oříšky v čokoládě :))

   Vymazat
 27. Myslela jsem, že ženský, co mají prsa, nakupování podprsenek baví...:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omyl! Veliký !
   Kupování podprsenek je frustrace první třídy.
   Kdo nemá problém, jsou ženy po modelaci nebo po silikonové výplni. Těm sedí podprsenky na první dobrou, protože si prsa nemusí upravovat do potřebného tvaru, těm to sedne na první dobrou. Alespoň takto mi to vylíčila prodavačka spodního prádla.
   Ostatní mají buď málo nebo moc, než to narvou do tvaru, různě rolují, navíc nová podprda vždycky tlačí, vždycky.

   Vymazat
 28. Blondýnko, nakupování nesnáším úplně stejně, a je jedno, jestli se jedná o jídlo, oblečení nebo nábytek. Poslední Vánoce jsem kompletně vyřešila on-line a zjistila jsem, že mi to docela vyhovuje. A děsím se chvíle, kdy se otevřou obchody s oblečením, protože vím, že tam jít musím, děti mi zase nějak vyrostly... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se konkrétně na ty obchody s oblečením těším, protože mi dochází kalhoty a v teplácích chodit nemohu, protože jsem nikdy v žádných nechodila, tudíž nemám zásobu :)

   Vymazat
 29. Simi, nakupování také nemám moc ráda. Nákupním centrům se vyhýbám a potraviny nejlépe malý krámek, kde cíleně koupím co potřebuji. Kabinky a zkoušení jedině v létě, kdy na sobě mám jen šaty a prádlo - v zimním období nemyslitelné - těch vrstev, co bych musela svléknout. Ale finišované na tvé vysněné stavbě je určitě příjemnou záležitostí - zařizování by mne moc bavilo. Přeji ti pěknou neděli. Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přiznám se, že se každý den modlím, aby bylo hotovo.
   Je to na jednoho člověka příliš, nikdo mi nepomáhá a mám hlavu jako pátrací balon.
   Euforie se nedostavila, naopak jsem vyšťavená, unavená a hlavně depresivní.
   Zavřená permanentně doma sama zdolá i hodně silné jedince. Takže finišování si bohužel neužívám.

   Vymazat
 30. Blondýnko, ono čeho je moc, toho je příliš. Já nakupování nemusím od mala. Ani jsem si neuměla koupit nic od cesty, když jsem dostala víc penízků... Jak je ale člověk zavřený, tak se mění - kdybys viděla, kolik já toho nakoupila od cesty, když jsem se konečně dostala do většího obchodu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rok nás šíleně změnil, strach z nákazy, věčné zákazy se na psychice podepsaly a takové to obyčejné radovaní, že člověk pořídil něco v pěkné slevě nebo jenom pro radost, no to není.
   Já se úplně ze všeho nejvíc těším na moment, kdy si budu moct sednout do Costy, dám si veliký kafe a budu se radovat z lidského cvrkotu, na se doslova třesu.

   Vymazat
 31. Simčo, já taky nemám ráda tento typ nakupování. Ráda si věci prohlídnu a osahám sama. Už jsem velká holka a nenechám si vnutit něco, co nechci. A tak, když nedají pokoj, odcházím. Taky jsem dělala kdysi v obchodě s nábytkem :-) a nemohla bych se takto vtírat, jen oni asi nemají na výběr.
  Vydrž! Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemají na výběr. Většinou se spolupodílí na prodeji, výše jejich mzdy a příplatků je úměrná právě prodeji a ten je nyní minimální.
   Rozhodně musí být opruz celou směnu dělat, že dělám a navíc každý zákazník je vidina větší odměny. Rozumím jim, že když si pak nadřízený vyhodnotí záznam, musí vidět, že se pracovník snaží.

   Vymazat
 32. Kupování podprsenek je největší opruz, naprosto souhlasím! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze všeho možného nakupování rozhodně.
   Mnoho žen to řeší různými eshopy, kde co nesedí, pošlou zpátky.
   I to je cesta, v pohodlí, doma. Jen jsem neměla koule to zkusit. :)

   Vymazat
 33. Simi, opět super článek - pobavil. Trochu závidím ty klidné a pohodové nákupy. Předělávám ložnici, vím, že při mém věku asi naposledy. Jen, bohužel, nemám IČ, tak smůla. Otravuji proto dcery známého, aby se mnou prošli obchody. Snad to vyjde.

  OdpovědětVymazat
 34. U kávy vždy záleží na tom, jak kvalitně je pražena. U podprsenek to nevím.

  OdpovědětVymazat
 35. Už jsem ve věku, kdy radost mám jen v zahradnictví. Nákup a zkoušení podprsenek, kapitola sama pro sebe, kdy slovo zmenšující moc zmenšené nevidím. Prodavačka na každém kroku u mě znamená otoč se a odejdi, vím že musí, ale já ocením aktivitu na požádání. Přeji lepší zítřky!

  OdpovědětVymazat
 36. Všeho moc škodí, jak říká moudro...proto se nedá jen tak lehce nakupovat celý rok v zahradnictví... naštěstí pro nás nadšené zahradnice😁
  Jinak nákup spodního prádla - hrůza - když na to musí dojít, lituji, že nejsem naturalista a nežijí na nějakém opuštěném ostrově v Tichomoří ☀️😉

  OdpovědětVymazat
 37. Chápu, že prodavačky mají prodávat, zboží nabízet, jen se to nesmí přehánět, to pak mažu z prostoru rychlostí blesku. V posledních letech mne fakt nákupy v obchodních centrech vůbec nebaví a ani nyní se mi po nich nestýská! Co však těžce nesu v těchto dnech, že nemohu zajet do našeho oblíbeného zahradnictví. Na zahradu jsme s mužem zaútočili s razantními změnami, přesazováním, rozšiřováním a potřebujeme toho tolik dosázet :-). Listuji si knihami o zahradách a tiše sním...

  OdpovědětVymazat
 38. To už otevřeli obchody nebo jde o obchody stále otevřené? Nebo vzpomínka na nakupování v době, kdy bylo otevřeno?
  Pokud dnes, tak chápu to lovení zákazníků. I když bych spíš chápala útěk před zákazníky :D
  Ale jinak vlezlí prodavači mi vždycky lezli na nervy. Dobrý prodavač odhadne, kdy je dobré nechat zákazníka porozhlédnout a kdy jej oslovit. A myslím že v tom, co nakupujete ráda a co ne, se docela shodujeme :D Nikdy mě nebavilo nakupovat oblečení, a vždycky mě bavilo nakupovat knížky, desky, a podobné pitominky...

  OdpovědětVymazat
 39. Přes net kupuji tak max spotřebiče. Oblečení a boty musím vyzkoušet. Takže teď nechávám vydělat Vietnance, který se naštěstí nebojí a prodává za páskou. A je taktní, takže nakupuji bez jeho asistence. Rozjel se mi zip, takže mám od něj zimní bundu a ruply mi gatě, mám nové, elastické rifle. Zlatý Vietnamec. Ale stejně se moc těším, až si konečně budu vybírat tu novou, tolik potřebnou šprndu

  OdpovědětVymazat
 40. Má milá spolublonďatá, žiješ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, žiju, jen jsem si dala pauzu.
   Potřebuji odfrknout.
   Opatruj se a děkuji.

   Vymazat
 41. Simčo, jsem ráda, že odfrkuješ, říkala jsem si, co se s tebou děje. Měj se, pá ☺☺☺

  OdpovědětVymazat
 42. Když se před svátky na pár dní otevřely obchody, jediné, co jsem potřebovala bylo spodní prádlo a jaké nemilé překvapení v podobě fronty až na chodník na mne čekalo před obchodem. Tak jsem tam tak stála a říkala si "No, super teď všichni vědí, že potřebuji gatě." Och, jak to bylo ponižující. Čekání ve frontě jsem si kratila hovorem s jednou paní. Je vidět, že nám kontakt chybí. Když jej nemáme hrabe nám.

  OdpovědětVymazat
 43. Covid mě donutil většinu zboží nakupovat přes internet. Jelikož obchoďáky nesnáším, chodím jen do potravin,kde to prolétnu co nejrychleji a honem ven,na vzduch. Je ale fakt, že ne všechno se dá přes net koupit.

  OdpovědětVymazat
 44. Nakukuju, jestli jsi OK. Vidím tě,odpočívej.

  OdpovědětVymazat
 45. Také chodím nakukovat, jsem ráda, že jsi OK. M.

  OdpovědětVymazat
 46. Jsi pořád OK, to kvituju s povděkem. Stejně už máš určitě všechno potřebné objednané a něco i dovezené, takže teď jen nožku přes nožku a kávičku pro radost... Vím že to tak asi není, ale přála bych ti to. Ať se ti daří ☺

  OdpovědětVymazat
 47. Blondýnko, taky už jsem měla strach, co se děje. Tak odpočívej.

  OdpovědětVymazat
 48. Simi, občas si udělat pauzu a relaxovat, není na škodu.
  Opatruj se a až budeš mít chuť a náladu, tak se vrať. 🍀

  OdpovědětVymazat
 49. Chybíš mi (nám), milá Blondýno. Zdravím alespoň takhle a budu se těšit, že se zase brzy "uvidíme". Krásné léto, Tvůj předseda :)

  OdpovědětVymazat
 50. I mně.... kde jsi? Doufám, že je vše ok. Hezké letní dny přeji.

  OdpovědětVymazat
 51. Také každý den zkouším, zda se neobjevilo něco nového. A samozřejmě člověk dumá - nemoc, nebo pracovní zaneprázdnění??? Vraťte se nám prosím. Krásné dny přeje Marie

  OdpovědětVymazat
 52. Cérko moja, kde si chybíš mi ... Odpočiň si od psaní a brzy se vrať ;-)

  OdpovědětVymazat
 53. Přidávám se k ostatním, také stále kontroluju, zda tu nepřibylo něco nového, a také doufám, že je vše v pořádku a přeji pěkné letní dny. :)

  OdpovědětVymazat
 54. VÁŽENÉ A MILÉ DÁMY, DÍVKY, PIONÝRKY - DĚVČATA !
  BOŽE NEDĚLEJTE MI TO, JÁ SE PAK STYDÍM.
  V ŽIVOTĚ SE MI TO TAK NASHROMÁŽDILO, TŘEBA DNESKA, SRAZIL MNE ŘIDIČ, KTERÝ MI NEDAL PŘEDNOST.
  ŽIJU A JEN CO POSBÍRÁM ELÁN A PATŘIČNÝ HUMOR A NADHLED, ZASE ZAČNU PSÁT.
  VŠAK MI VŠICHNI MOC CHYBÍTE.
  PŘEJI KRÁSNÉ LÉTO, HODNĚ POHODY A JÁ SE OZVU !!!
  VAŠE BLONDÝNA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ženo moje, drž se a opatruj se! Hlavně, že žiješ, na ostatní sere pes, jak říká můj drahý. Krásné letní dny plné pohody přeji! 😘

   Vymazat
  2. Holčičko moje ze Severu,
   já zase jedu bomby a za poslední půl rok jsem vysbírala všechny medaile na MS ve skoku do hoven.
   .. a naprosto nejhorší je, že mám v hlavě úplně, úplně prázdno.
   Chybí mi psát, chybí mi lidé zde, něco napíšu a je to marný, je to marný, je to marný.
   Třeba už nikdy nic nenapíšu, ale tak moc mi ty řádky chybí.
   A když už s těmi medailemi jedu, mám jich plné přepravky a říkám si, sluníčko je vysoko, já to rozběhám, prásk. A mám auto na šrot, protože pán nemá za volantem co dělat, je tak starý, že sotva stojí.
   Užij si léto se svými kovboji !!!!

   Vymazat
  3. To je "radost"... V mém bývalém zaměstnání se říkávalo "Když jde jen o plechy, jde o h---o." Snad jsi v pohodě, auto zacvaká pojišťovna (kdyby se cukala, dej vědět, podělím se o všechny zkušenosti, které jsem v jejích útrobách nasbírala.
   Ať už se děje cokoli, šup z toho hnědého pryč a užívej léta, jako já již teď nedočkavě vyhlížím lidské teploty.

   Vymazat
  4. Verunko, veliký dík.
   Jsem v pořádku, jen to prostě zapadlo do mozaiky průšvihů, takový poslední úlomek.
   Ale máš pravdu, jsou to jen plechy, co se děje na Moravě, to je malér. Mám kde hlavu složit, tak co nějaké plechy.
   Volala jsem na pojišťovnu a postavili se k akci čelem, zítra auto odvezu do servisu, mám ho ještě v záruce.
   Vím, jak ty horko nerada a já to taky nemusím.
   Opatrujte se a užívej malého !

   Vymazat
 55. Skok do hoven mi něco připomíná, ale v poměru s tebou jsem letos tak maximálně na bramborové medaili. Držím pěsti, ať je zase dobře, hlavně se dej do kupy, tady to neuteče!

  OdpovědětVymazat
 56. Blondýnko-roky Tě sleduju, jsem ráda-že žiješ, vše se vyřeší, každý den se chodím dívat, jestli ses už ozvala, tykám Ti- jsem něco starší. zhruba jako Diviznačka, moc mi Tvé psaní pomáhá- také byly moc špatné věci- 2 synové- tragicky zahynuli, užívám si aspon zbylé 3 děti a 9 vnoučat- žít se musí i když se s tím nikdy nesmířím, nestěžuju si, nejsem jedinná komu se něco špatného stalo a ted na Hodonínsku- hrůza- moc všem držím palce- jsem také z moravy, ale ze severu. Tak pevné nervy a těším se na zprávy o Sobtíčkovi a Tvé úžasné zahradě. jana

  OdpovědětVymazat
 57. Blondýnko, dnes jsem zase nakoukla. Jsem ráda, že jsi v pořádku, čert vem plechy. Taky mi moc chybíš a těším se až se vrátíš. Zatím se nám opatruj. Růža

  OdpovědětVymazat
 58. Život je krásný, ale někdy pěkná ku*va a dokáže si s námi pěknè zahrávat. Přeji, ať se začne k Tobè opět chovat hezky!!!

  OdpovědětVymazat
 59. Konečne mám trochu jasno! Už som sa dvil. Čakám, ako asi všetci tiež. Maj sa najlepšie, všetko najlešpie, dovidenia!

  OdpovědětVymazat
 60. Neboj, brzy se vše vrátí do normálních kolejí.
  Říkal mi to můj šaman.
  A šamanům nemá cenu odporovat.
  Mnoho sil a pohody vinšuji.

  OdpovědětVymazat
 61. Vždycky dokážeš pobavit, podat všední příběh nevšedně, mile a zábavně. S nakupováním to mám asi společné, jediné místo, které mě kdy lákalo k procházení, bylo knihkupectví, antikvariát a v dřívějších dobách prodejny Supraphonu. Jinak spíš nakukování za výklady a jít si koupit něco na sebe bylo utrpení, dokonce i v době, kdy jsem s velikostmi neměla problémy.... Najít správnou míru zájmu u zákazníků není zas tak těžké, ale někdo to prostě nedokáže, jsou vrhači a jsou nevšímálci, obě skupiny nemusím, na druhou stranu, vrhači ti připravili nevšední nakupovací zážitek.
  Co japonská zahrada, odnesla sis aspoň můstek? :D

  OdpovědětVymazat
 62. Ahoj Simi, dlouho o Tobě nic nevím a teď si pročítám poslední komentáře a nestačím se divit. Jsem ráda, že jsi v pořádku a že ŽIJEŠ. A co je nového? Už jsi podruhé babičkou a jak se holky máte? Co Sofinka, z té už musí být slečna. Těším se, až se tu zase objevíš a chápu, že vše má svůj čas. Přes léto jsem byla také víc v přírodě než u počítače, uvidím, jestli podzim bude klidnější.
  Posílám moc a moc pozdravů a drž se. D.

  OdpovědětVymazat
 63. Zdravím tebe i tvoje komentářové příznivce a jsem ráda, že zde přece jen článek přibyl. Nemusí pršet, stačí když aspoň občas dobře kápne. Nedalo mi to, teď už aspoň vím, že jsi a zase někdy časem něco napíšeš. Mám to teď stejné, jen ty velké starosti kolem stavění nebo plechů až tak ne. Zato sebou mlátím o zem a to je taky výživné. Zrovna tak týden - ale nejsem v tom sama, my staršího data výroby jsme na tom dost podobně (zrovna tebe se to netýká). Tak se vrť a občas dej vědět, co se ti naopak vydařilo. Užívej si co nejlíp jak to jen jde. Hodně dobrého přeji ;-))

  OdpovědětVymazat
 64. Milá Simi, koukej se usmívat, protože ve sračkách je teplo. :-)A čím hlouběji zapadneš, tím tepleji Ti bude...
  Přišel nešťastný táta s tím, že si u Tebe nemůže nakoupit. Zrovna jeho oblíbené řeznictví... Má vás, všechny holky tam, fakt moc rád... Už ho ty úterky najednou těší nějak míň...
  Drž se. A kdyby něco, ty pomocné palce, co tady všichni držíme, Ti určitě i ochotně podáme.

  OdpovědětVymazat
 65. Ahoj Simčo, přeji ti krásný čas adventní, poklidné svátky vánoční a šťastný vstup do nového roku. Snad se mé přání k tobě dostane.

  OdpovědětVymazat
 66. Simi, také jsem přišla nakouknout a popřát krásný a poklidný adventní čas.

  OdpovědětVymazat
 67. Krásný den Blondýno, přeju Vám pohodové svátky, snad s rodinou, snad spokojené. Do nového roku tou pravou! Ať je pro Vás i pro nás všechny milostivější než předešlé dva.
  Jen malá poznámečka: chybíte nám, fakt že jo. Těšila jsem se na průběh stavby, na vtipné i smutné popisky všeho kolem. Ale chápu, že to někdy řekne dost. Ale stejně nakukukuju, co kdyby... Opatrujte se.

  OdpovědětVymazat
 68. I já se přidávám k ostatním a přeji klidný sváteční čas strávený nejlépe s rodinou a rovnou i všechno nejlepší do nového roku!

  OdpovědětVymazat
 69. Simčo, přeji Ti klidné a pohodové svátky a do nového roku hlavně zdraví. Moc se těším, až se zase vrátíš na svoje stránky, chybíš tady. Měj se hezky a opatruj se, pá 💗

  OdpovědětVymazat
 70. Simonko, občas sem zavítám - co kdybys dostala zas chuť psát 😉 Zatím ne, já tomu taky moc nedám , není ani o čem psát , cesty apod. Přeji hezké Vánoce a hlavně zdraví a spokojenost na všech frontách ! 🤗🤗

  OdpovědětVymazat
 71. Simi, přišla jsem Ti popřát hezké Vánoce. Přeju hlavně hodně zdraví, lásky, radosti z vnoučat. Myslela jsem na Tebe, jestli jsi v pořádku, občas jsem Tě někde zahlédla - u Padesátky, u Vendy,.. tak jsem si oddechla, že snad jseš v cajku a jen si chceš dát pauzu. Tak se měj dobře. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 72. Simonko, těším se na tvůj blogový návrat. Je tu bez tebe dost smutno. Na začátku prosince jsem ti mávala z roztockého zámku.
  Krásné Vánoce ❤️❤️❤️

  OdpovědětVymazat
 73. Simčo, kde se nám touláš? Ale ať je to kdekoli, přeji Ti Vánoce letos s tvým blízkými a v plném zdraví!!!🧑🏻‍🎄
  P.S.
  páč mi nejde komentovat, na mém blogu komentáře volíme touto cestou, díky za známky o Tvém bytí !!

  OdpovědětVymazat
 74. Ani nevíš, jakou radost jsem měla, když jsem objevila na mém blogu Tvoje přání.
  Chybíš tady Simi!
  Přeju Tobě i Tvým blízkým pohodové Vánoce a v novém roce jen všechno dobré.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 75. Simčo, jak ráda jsem Tě na svém blogu zase viděla. Přeji Ti i celé Tvé rodině krásné svátky vánoční, plné pohody, radosti, štěstí a lásky.
  Jak se máš a jak se daří, co je u Vás nového? Mám tolik otázek, ukážeš se tu, na blogu, alespoň občas? Co Soptíček a mimi?, a co zahrádka, chatka a hlavně co Ty?
  Chybíš nám tu. Dáša

  OdpovědětVymazat
 76. Veselé vánoce vinšuji.
  A spoustu zlatých prasátek.
  Kohoutovi česneku, hrachu jeho družce, jak praví klasik.

  OdpovědětVymazat
 77. Simi, odmlčela jsi se. Doufám, že je všechno ok a budu se těšit na Tvoje příspěvky. Hezký vstup do Nového roku 2022, hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a radosti ze všeho kolem nás. 🍾😉🍷

  OdpovědětVymazat
 78. Simonko, já už v novém roce 2022 ti přeji co nejvíc radostí a starosti jen ty příjemné, když to půjde. Já jsem v konci roku ztratila svého "hospodáře" - na Covid. Věřím, že jsi očkovaná, protože se tomu Josef bránil a v nemocnici (se srdečními problémy) ho chytil. tobě a tvým blízkým ať se ta potvora vyhýbá, to vám přeju z celého očkovaného srdce.
  Doufám, že na tvém blogu přibude zase nějaký čtivý článek, jsem po nich vyhladovělá ☺ ♥

  OdpovědětVymazat
 79. Celou anabázi jsem si přečetla a jsem spokojená s tím, že už nakupovat nemusím, jen takové doplňky opotřebené . Ono to souvisí se stářím, kdy je všeho doma spíš moc než málo. V obchodě jsem jeden čas dělala, také nabídla pokud zákazník nevěděl co vybrat, ale nenutila. Nic se nemá přehánět . No jo, ale trafika a později stánek, to je něco jiného než průmyslová prodejna. Ale sortiment jsem měla podle inventury tisíc druhů, ach jo.

  OdpovědětVymazat
 80. Nebuď měkká a zase začni psát...!!!

  OdpovědětVymazat
 81. Milý Mišáku,
  obávám se, že už jsem vše napsala.
  Když čtu své starší články, nestačím se divit. Bylo to vtipné, s nadhledem, asi bych uz nevypotila článek, který by měl stejnou úroveň. Sleduji, jak spousta blogů spí nebo odpočívá, já to nevytrhnu ?
  Mimomochodem, tvému zelenému obdobī tleskám. Krásné léto, kočko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já teda nevím jak ostatní, ale mě se opravdu stýská ;) .

   Vymazat
 82. Já bych tedy byla taky pro, abys ses zase vrátila.
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 83. Simi, bez tebe je tady smutno. Moc. Hezký zbytek léta. Eva
  http://es-ideas.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 84. Je hluboká noc. Listuji starými blogy. Čtu řádky možná některé zapomenuté.
  Vzpomínám na mnohá setkání a mezi nimi ty. Vybavuji si pugét, který jsi mi přivezla. Tvé objetí, slova.
  Děkuji za možnost být s tebou. Virtuálně i reálně.
  Drž se kočko. @ na mě máš.
  Mám tě ráda ❤️
  Věrka

  OdpovědětVymazat
 85. I nakup se da nakoc zvládnout

  OdpovědětVymazat
 86. Asi jako mnozí jiní stále vyhlížím nový článek a vyhlížet budu i nadále... Přeji vše nejlepší do nového roku! (Toto píšu poněkolikáté, z nějakého důvodu se komentáře obvykle nechtějí odeslat.)

  OdpovědětVymazat
 87. Simčo, prosím vrať se nám....chybíš tu)))Eva

  OdpovědětVymazat
 88. Připojuji se k Evě. Simi, vrať se, fakt tu chybíš !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 89. Našel jsem Mr. Pedro na blogu od někoho, kdo ho doporučuje každému, kdo hledá půjčku. Byl jsem tak nadšený a motivovaný být v této pozici finanční svobody, protože moje rodina hladověla, oslovil jsem pana Mr. Pedro v žádosti, kterou jsem mu řekl, můj životní příběh o finanční situaci, pošle mi formulář žádosti, abych vyplnil své údaje, což jsem udělal, poté, co mi poslal smlouvu o půjčce, předal jsem ji svému právníkovi k vyřízení podívejte se a poraďte mi jak dál. Podepsal jsem smlouvu o půjčce poté, co byla moje půjčka schválena před několika hodinami, banka mě kontaktuje ohledně převodu prostředků a poplatků, které musím uhradit na přepážce banky. bylo velmi příjemné pracovat s panem Pedrem a velmi mu děkuji za pomoc, kterou mi poskytl a která opravdu pomohla mé rodině hladovět. Kontaktujte prosím Mr. Pedro na e-mailu: pedroloanss@gmail.com, protože je vždy zaneprázdněn, ale mají s ním také dalšího profesionálního spoluhráče.

  OdpovědětVymazat
 90. Ahoj Simi ( Doležalko) ,vrať se prosím , fakt nám chybíš !!!
  Doležalka

  OdpovědětVymazat
 91. Taky nenávidím zkoušení podprsenek, o to víc, že nemám chudérky, ale pořádné balóny :-) Hrůůůůza.
  O všem? Ovšem!

  OdpovědětVymazat

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE.